KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Trwa proces w sprawie usiłowania zabójstwa

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Przed Sądem w Krośnie rozpatrywana jest sprawa usiłowania zabójstwa kobiety. Do przestępstwa doszło w czerwcu ubiegłego roku. Kobieta przeżyła atak, o który śledczy oskarżają 17-latka z Krosna.

REKLAMA


Do ataku nożem doszło 13 czerwca 2014 roku (Atak nożownika w piątek 13-tego na jednym z krośnieńskich osiedli). Młody człowiek zaatakował nożem kobietę w jednym z bloków przy ul. Bohaterów Westerplatte. Prokurator postawił w tej sprawie zarzut usiłowania zabójstwa 17-letniemu Stanisławowi S.

Sąd przesłuchuje biegłych i świadków. W piątek, 16 stycznia zeznawali między innymi znajomi oskarżonego Stanisława S., którzy feralnego dnia byli z nim na ognisku nad Wisłokiem. Oskarżonego opisywali jako chłopaka spokojnego i koleżeńskiego.

Zdaniem świadków nie pił on alkoholu ani nie używał narkotyków. Jednak według zeznań świadków 13 czerwca idąc na ognisko ze znajomymi, poszedł do sklepu i kupił 6 piw. Później kolejne piwa na ognisko doniósł jeden z kolegów. W sumie według złożonych w piątek zeznań Stanisław S. “wypił dużo”, być może nawet 10 piw. Świadkowie nie potrafili wyjaśnić dlaczego kolega, który nigdy wcześniej przy nich nie pił, tym razem spożył taką ilość alkoholu. Nie pytali o to. Tego dnia Stanisław S. wyglądał też na mocno podenerwowanego, ale nikomu nie wyjaśniał czym.

Zgodnie z przedstawioną przed Sądem relacją w trakcie imprezy tylko niektóry pili piwo (zwykle tylko jedno), a Stanisław S., który wypił najwięcej, miał odejść od grupy. Gdy wrócił “miał szaleństwo w oczach”, a nawet wskoczył do rzeki. Znajomi ruszyli za nim, wyciągnęli go, chłopak jednak wyrwał się i uciekł nic nie wyjaśniając.

Sąd dopytywał też o relacje oskarżonego z jego bratem oraz z synem poszkodowanej. Przesłuchiwani w piątek świadkowie nie potrafili wiele na ten temat powiedzieć.

W poniedziałek, 19 stycznia Sąd zapozna się z opiniami biegłych.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?