KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Do Krosna wróciła śnieżna zima. Są kłopoty na drogach, TIR niemal wpadł do Lubatówki

Do Krosna wróciła śnieżna zima. Są kłopoty na drogach, TIR niemal wpadł do Lubatówki Fot. Maciej Drzyzga / Krosno112.pl

Uwaga kierowcy - na drogach są bardzo złe warunki do jazdy. Sypie śnieg, a na jezdniach zalega pośniegowe błoto. Nie brakuje zdarzeń drogowych. Do pierwszego doszło na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 28 około godziny 5 rano.

REKLAMA


Padający deszcz w późnych godzinach nocnych przeszedł w obfite opady śniegu. Mimo, że pracował sprzęt do odśnieżania nie nadążał z uprzątaniem dróg. Pokrywa śnieżna sięga blisko 15 cm.

W sobotę (31.01) około godziny 5:00 zablokowana została droga krajowa nr 28 (ul. Podkarpacka) w Krośnie. - Kierowca TIRa, który jechał od strony Jasła - przed mostem na Lubatówce (odcinek remontowanej obwodnicy) stracił panowanie nad pojazdem i zawisł ciągnikiem siodłowym nad skarpą. Naczepa blokowała pas ruchu w stronę Jasła, natomiast ciągnik siodłowy MAN mógł zasunąć się do koryta Lubatówki - informuje Krosno112.pl.

Do pomocy niezbędny był ciężki samochód ratownictwa drogowego Straży Pożarnej.

W czasie działań droga krajowa nr 28 była zablokowana.

Obecnie zablokowana jest droga w kierunku Barwinka w miejscowości Równe (DK19). Drogę blokuje TIR. Zamknięta została także granica Polsko-Słowacka. 

Trudne warunki na drogach mogą utrzymać się przez cały dzień. Opady śniegu powinny zanikać po godzinie 12:00. Rozpogadzać zacznie się dopiero po 17:00. Temperatura maksymalna od 1 °C do 2 °C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana do dobrej, od 3 km do 20 km.

mg
Fot. Maciej Drzyzga / Krosno112.pl

  • autor: mg

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?