KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Akcja Znicz": na drogach było bezpiecznie

"Akcja Znicz": na drogach było bezpiecznie Fot. materiały KMP Krosno

Podczas tegorocznej "Akcji Znicz" na Podkarpaciu doszło tylko do jednego wypadku śmiertelnego. W powiecie krośnieńskim zanotowano do 9 kolizji. Zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących.

REKLAMA


Działania związane z Dniem Wszystkich Świętych zakończono w poniedziałek. W sumie podczas rutynowej kontroli zatrzymano 57 pijanych kierowców.

Tegoroczna akcja rozpoczęła się w piątek 30 października i trwała cztery dni. W naszym powiecie było wyjątkowo spokojnie.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego w Krośnie i powiecie krośnieńskim dziennie czuwało od 25 do 43 policjantów. Ponadto w prowadzonych działaniach współpracowali ze strażnikami miejskimi i funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego.
 
Krośnieńscy policjanci nie zanotowali żadnego wypadku drogowego, nikt nie zginął, nikt nie doznał obrażeń. Od piątku do poniedziałku doszło do 9 kolizji (z tego 4 w sobotę).

Szczególnie spokojnym dniem okazała się niedziela (1.11). Nie zanotowano żadnych kolizji.
 
- W związku z wykroczeniami przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi komunikacji nałożono 107 mandatów. Jeden z mandatów wystawiono pieszemu niestosującemu się do obowiązku noszenia po zmierzchu odblasków poza obszarem zabudowanym - informuje Komenda Miejska Policji w Krośnie.
 
Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 5 nietrzeźwych kierujących oraz jednego kierowcę, który prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu.

Na Podkarpaciu doszło łącznie do 11 wypadków, w których ucierpiało 12 osób, jedna zginęła. Policjanci zatrzymali 57 pijanych kierowców.

- Jedyny tragiczny wypadek wydarzył się ostatniego dnia działań w Haczowie w powiecie brzozowskim. Kierujący fiatem seicento potrącił mężczyznę idącego poboczem. 77-letni pieszy, mieszkaniec powiatu brzozowskiego, w wyniku doznanych obrażeń zginął na miejscu. Kierujący fiatem 22-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego był trzeźwy - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?