KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Policja odzyskała koparkę i walec skradziony w Holandii

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Policjanci zatrzymali obywatela Rumunii, który przewoził maszyny budowlane skradzione w Holandii. Wartość odzyskanego sprzętu to prawie ćwierć miliona euro! Do kradzieży doszło kilka dni wcześniej.

REKLAMA


Pod koniec maja Policja została poinformowana, że z budowy w Holandii skradziono koparkę. GPS naprowadził śledczych na rejon przejścia granicznego w Barwinku.

- W efekcie kontroli parkingów, jaką przeprowadzili funkcjonariusze ruchu drogowego z komendy miejskiej Policji w Krośnie i policjanci z komisariatu w Dukli ujawniono ciągnik siodłowy marki Iveco, na naczepie którego znajdowała się koparka i walec drogowy - informuje KMP Krosno.

Kierowcy nie było w szoferce. Po kilku minutach policjanci zauważyli przy jednym z lokali gastronomicznych mężczyznę, który na widok mundurów próbował się oddalić. Zachowanie mężczyzny zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Okazało się, że to kierowca podejrzanego Iveco, 44-letni obywatel Rumunii. Został zatrzymany. W jego obecności rozsznurowano plandekę naczepy i sprawdzono numery seryjne maszyn. Ustalono, że koparka i walec drogowy pochodzą z kradzieży.

Odzyskane pojazdy zabezpieczono. Łączna wartość skradzionych maszyn to 220 000 euro.

Kierowca przewożący skradzione maszyny został przesłuchany. 44-letni obywatel Rumunii usłyszał zarzut paserstwa w stosunku do mienia znacznej wartości, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?