KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zarzuty dla 36-latka, który dźgnął nożem sąsiada

Zarzuty dla 36-latka, który dźgnął nożem sąsiada Fot. KrosnoCity.pl

Krosno: w nocy 23 czerwca doszło do sąsiedzkiej awantury. Dwaj sąsiedzi pokłócili się, a następnie doszło do zadania kilku ciosów nożem. Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Sprawca znajduje się pod dozorem Policji.

REKLAMA


O samym zdarzeniu już informowaliśmy na KrosnoCity.pl: Awantura: 40-latek dźgnięty nożem przez sąsiada.

Sprawę bada prokuratura. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia. Obaj uczestnicy  byli w chwili zdarzenia nietrzeźwi.

- W trakcie szarpaniny jeden z uczestników, broniąc się, chwycił nóż i zadał trzy ciosy w okolicę lewego łuku żebrowego oraz jeden w okolicy lewego łokcia, powodując tym samym rany kłuto-cięte. Obrażenia te naruszyły czynności narządów ciała powyżej 7 dni w rozumieniu przepisów prawa karnego - informuje Beata Piotrowicz, rzeczniczka prokuratury.

Swoim działaniem sprawca naraził pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszkodzenia ciała.

- Sprawcy przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 160 par. 1  k.k. i art. 157 par. 1  k.k. w zw. z art. 11 par. 2  k.k. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzuconego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Wobec sprawcy prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, uznając, iż taki środek jest wystarczający dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania - dodaje Piotrowicz.

Postępowanie w tej sprawie trwa. Zgodnie z kodeksem karnym naruszenie czynności narządu ciała lub spowodowanie rozstroju zdrowia zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Osoba, która naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?