KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga! Trudne warunki na drogach regionu. Doszło do jednego groźnego wypadku

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Policja apeluje o ostrożność! Intensywne opady śniegu sprawiają, że w wielu miejscach regionu, w tym na drodze Nowy Żmigród - Dukla, panują bardzo trudne warunki drogowe. Dodatkowe utrudnienia są związane z zamieciami śnieżnymi. W powiecie leskim trudne warunki przyczyniły się już do niebezpiecznego wypadku.

REKLAMA


Rano na podkarpackich doszło do kilkunastu kolizji i jednego poważniejszego zdarzenia.

W Krośnie od rana doszło do jednego zdarzenia drogowego. Około godziny 8 na ul. Naftowej samochód nauki jazdy zderzył się z samochodem dostawczym. W Krasnym, około godziny 10, samochód ciężarowy zderzył się z osobówką.

Przed godziną 7 w Berezce (powiat leski) zamieć śnieżna i śliska nawierzchnia jezdni przyczyniły się do wypadku drogowego.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca Suzuki zsunął się do rowu, a kierujący Seatem zatrzymał się, by mu pomóc. Nadjeżdżający od strony Polańczyka Volkswagen Passat, w wyniku nadmiernej prędkości, nie wyhamował, uderzył w Seata, potrącił stojącego na poboczu kierowcę Suzuki i uderzył jeszcze w piaskarkę. Kierowca Passata został przewieziony do szpitala. Potrąconemu mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało - informuje KWP Rzeszów.

Bardzo trudne warunki panują szczególnie na drogach w południowej części regionu. Na odcinkach kilku dróg występują utrudnienia związane z zamieciami śnieżnymi. Silny wiatr nawiewa śnieg na jezdnie tworząc wysokie zaspy. Dodatkowo zamiecie znacznie ograniczają widoczność.

Policja ostrzega, że najgorsze warunki panują na drogach:
- całkowicie nieprzejezdna jest droga wojewódzka 991 (Krosno-Rzeszów przez Czarnorzeki),
- DK28 - poważne utrudnienia na odcinku Góry Potockiej,
- DK19 - poważne utrudnienia w Jasienicy Rosielnej,
- relacja Barwinek - Svidnik jest zablokowana dla samochodów ciężarowych po stronie słowackiej,
- trudne warunki na drodze wojewódzkiej 993 relacji Nowy Żmigród - Dukla w pow. krośnieńskim,
- na drodze wojewódzkiej nr 988 relacji Rzeszów - Jasło w powiecie strzyżowskim ruch na wjeździe na Górę Żarnowską utrudniają samochody ciężarowe.

IMGW ostrzega
W związku z opadami śniegu i silnym wiatrem, Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB wydało alert pierwszego stopnia dla województwa podkarpackiego. - Prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 65 km/h, z południowego zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 procent. Ostrzeżenie jest ważne do czwartku (12.01), do godziny 18.

W związku z niesprzyjającą aurą i trudnymi warunkami na drogach policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Zobacz również: [RELACJA NA ŻYWO]: trudne warunki na drogach Krosna i Podkarpacia

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • zbych

    Jadę ul Czajkowskiego (13..01) godz 8-przedemna ' "ciężarówka z paką", na pace dwóch osiłków z szuflami rzuca na odległy ok 3m chodnik piasek---- co 4m, na chodniku "kupki"-jest posypane!!!. Buda skręciła na Podkarapacką i poszybowała w dal? Tak sobie myślę hm przecież to juz widziałem w latach 70-tych -wiec zmienił sie tylko -reszta pozostała bez zmian?

    Zgłoś nadużycie zbych sobota, 14, styczeń 2017 08:57 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?