KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Uwaga! Trudne warunki na drogach regionu. Doszło do jednego groźnego wypadku

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Policja apeluje o ostrożność! Intensywne opady śniegu sprawiają, że w wielu miejscach regionu, w tym na drodze Nowy Żmigród - Dukla, panują bardzo trudne warunki drogowe. Dodatkowe utrudnienia są związane z zamieciami śnieżnymi. W powiecie leskim trudne warunki przyczyniły się już do niebezpiecznego wypadku.

REKLAMA


Rano na podkarpackich doszło do kilkunastu kolizji i jednego poważniejszego zdarzenia.

W Krośnie od rana doszło do jednego zdarzenia drogowego. Około godziny 8 na ul. Naftowej samochód nauki jazdy zderzył się z samochodem dostawczym. W Krasnym, około godziny 10, samochód ciężarowy zderzył się z osobówką.

Przed godziną 7 w Berezce (powiat leski) zamieć śnieżna i śliska nawierzchnia jezdni przyczyniły się do wypadku drogowego.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca Suzuki zsunął się do rowu, a kierujący Seatem zatrzymał się, by mu pomóc. Nadjeżdżający od strony Polańczyka Volkswagen Passat, w wyniku nadmiernej prędkości, nie wyhamował, uderzył w Seata, potrącił stojącego na poboczu kierowcę Suzuki i uderzył jeszcze w piaskarkę. Kierowca Passata został przewieziony do szpitala. Potrąconemu mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało - informuje KWP Rzeszów.

Bardzo trudne warunki panują szczególnie na drogach w południowej części regionu. Na odcinkach kilku dróg występują utrudnienia związane z zamieciami śnieżnymi. Silny wiatr nawiewa śnieg na jezdnie tworząc wysokie zaspy. Dodatkowo zamiecie znacznie ograniczają widoczność.

Policja ostrzega, że najgorsze warunki panują na drogach:
- całkowicie nieprzejezdna jest droga wojewódzka 991 (Krosno-Rzeszów przez Czarnorzeki),
- DK28 - poważne utrudnienia na odcinku Góry Potockiej,
- DK19 - poważne utrudnienia w Jasienicy Rosielnej,
- relacja Barwinek - Svidnik jest zablokowana dla samochodów ciężarowych po stronie słowackiej,
- trudne warunki na drodze wojewódzkiej 993 relacji Nowy Żmigród - Dukla w pow. krośnieńskim,
- na drodze wojewódzkiej nr 988 relacji Rzeszów - Jasło w powiecie strzyżowskim ruch na wjeździe na Górę Żarnowską utrudniają samochody ciężarowe.

IMGW ostrzega
W związku z opadami śniegu i silnym wiatrem, Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB wydało alert pierwszego stopnia dla województwa podkarpackiego. - Prognozuje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami do 65 km/h, z południowego zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 procent. Ostrzeżenie jest ważne do czwartku (12.01), do godziny 18.

W związku z niesprzyjającą aurą i trudnymi warunkami na drogach policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Zobacz również: [RELACJA NA ŻYWO]: trudne warunki na drogach Krosna i Podkarpacia

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • zbych

    Jadę ul Czajkowskiego (13..01) godz 8-przedemna ' "ciężarówka z paką", na pace dwóch osiłków z szuflami rzuca na odległy ok 3m chodnik piasek---- co 4m, na chodniku "kupki"-jest posypane!!!. Buda skręciła na Podkarapacką i poszybowała w dal? Tak sobie myślę hm przecież to juz widziałem w latach 70-tych -wiec zmienił sie tylko -reszta pozostała bez zmian?

    Zgłoś nadużycie zbych sobota, 14, styczeń 2017 08:57 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?