KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Atilla H. przed sądem za spowodowanie śmierci kobiety

Atilla H. przed sądem za spowodowanie śmierci kobiety Fot. Adrian Socha

Przed sądem rozpoczyna się proces węgierskiego kierowcy oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w ubiegłym roku w Tylawie. Atilla H. miał zdaniem prokuratury nie zachować należytej ostrożności.

REKLAMA


Akt oskarżenia wpłynął do Sądu Rejonowego w Krośnie w grudniu ubiegłego roku. Według ustaleń prokuratury przyczyną wypadku było nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa.

- Kierując zespołem pojazdów złożonym z ciągnika siodłowego marki Scania i naczepy nie zachował szczególnej ostrożności w obszarze skrzyżowania, nieprawidłowo obserwował sytuację drogową oraz zbyt późno podjął reakcję obronną w postaci hamowania i próby ominięcia stojącego prawidłowo na skrzyżowaniu, przy osi jezdni, z zamiarem skrętu w lewo samochodu osobowego. Oskarżonemu - kierowcy zespołu pojazdów, obywatelowi Węgier A.H. przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 177 par. 2 k.k. Bezpośrednio po zdarzeniu został zatrzymany i tymczasowo aresztowany - informuje Beata Piotrowicz, rzecznik prokuratury w Krośnie.

Uderzony przez Atillę Opel Astra został zepchnięty na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżającego ciężarowego DAFa. Na skutek wielokrotnych zderzeń Astra uderzyła jeszcze w osobową Skodę.

Oplem kierowała kobieta w zaawansowanej ciąży, z miejsca wypadku została ewakuowana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Niestety nie udało się jej uratować. Samo dziecko urodziło się żywe, ale z poważnymi urazami.

Atilla H. nadal przebywa w areszcie.

Zobacz także: Wypadek na DK19 w Tylawie. Dwie osoby w stanie ciężkim

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?