KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nielegalny arsenał w gminie Wojaszówka

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Policjanci znaleźli u 41-letniego mieszkańca gminy Wojaszówka 3 sztuki broni palnej, granat i amunicję. Mężczyznę zatrzymano, usłyszał zarzuty. To skutek odwiedzin w związku z procedurą tzw. "niebieskiej karty".

REKLAMA


W minionym tygodniu dzielnicowy jedlickiego komisariatu odwiedził jedną z rodzin objętych procedurą "niebieskiej karty". 

- Zainteresowanie policjanta wzbudziła stojącą obok szafy broń. Domownicy twierdzili, że jest to wiatrówka, na której posiadanie nie jest wymagane zezwolenie. Okazało się jednak, że jest to broń palna - informuje KMP Krosno.

Dzielnicowy razem z funkcjonariuszem wydziału dochodzeniowo-śledczego szczegółowo przeszukali wszystkie pomieszczenia na posesji. 

Policjanci znaleźli jeszcze 2 sztuki broni palnej długiej, wiatrówkę, granat oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji.

41-letni właściciel nieruchomości został zatrzymany. Nielegalny arsenał zabezpieczono. Mężczyznę przesłuchano i przedstawiono mu zarzuty. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

  • Klasyk

    Przecież, w okupacyjnym kraju nie można posiadać broni, a złodzieja wchodzącego przez okno do domu nawet nie można uderzyć. Tylko trzeba zadzwonić na "policję". Liczą, że zachowa się wzorowo i przyjedzie na sygnale, żeby złodzieja poinformować, że pora kończyć eksploatację należnego mu dobra.

    Zgłoś nadużycie Klasyk poniedziałek, 27, luty 2017 19:41 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?