KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Iwonicz: Jedna z ofiar pobicia trafiła do szpitala. Policja zatrzymała napastników

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Policjanci ustalili i zatrzymali czterech 17-latków podejrzanych o pobicie mieszkańców Iwonicza. Napastnicy uderzali i kopali swoje ofiary po całym ciele, a teraz usłyszeli zarzuty. Przed sądem będą odpowiadać, jak dorośli. Jeden z poszkodowanych był tak pobity, że trafił do szpitala.

REKLAMA


Iwonicz: w czwartkowy wieczór (9 marca) do grupy nastolatków wracających z "Orlika", podeszło kilku zamaskowanych mężczyzn.

- Zdarzenie miało miejsce w pobliżu ogródków działkowych. Napastnicy zapytali tylko, skąd są chłopcy. Zaatakowali, gdy usłyszeli, że z Iwonicza - informuje asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP w Krośnie.

Napastnicy rzucili się na chłopców, przewrócili ich na ziemię, uderzali i kopali. W końcu napadniętym nastolatkom udało się wyswobodzić i uciec w bezpieczne miejsce, skąd powiadomili o zdarzeniu Policję.

- Jeden z poszkodowanych trafił do szpitala. Na szczęście obrażenia, jakich doznali zaatakowani chłopcy, nie zagrażają ich życiu - dodaje asp. Buczyński.  

Policjanci z posterunku w Iwoniczu–Zdroju wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy rozpoczęli poszukiwania sprawców, sprawdzali zapisy monitoringu okolicznych placówek, ustalali świadków.

Już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali dwóch 17-latków oraz ustalili dwóch kolejnych młodych mężczyzn, którzy mieli związek z tym zdarzeniem. Okazali się nimi rówieśnicy zatrzymanych. Napastnicy pochodzą z czterech różnych miejscowości na terenie województwa podkarpackiego. 17-latkowie zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzut pobicia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

pd

  • autor: pd

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?