KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

POLICJA: do niedzieli trwa akcja "prędkość"

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. materiały KWP Rzeszów

Rozpoczęły się wzmożone działania Policji pod hasłem "Prędkość". Na drogach pojawią się radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

REKLAMA


Podczas wakacyjnych weekendów ruch na głównych trasach zdecydowanie się zwiększa, szczególnie na drogach prowadzących do miejscowości chętnie odwiedzanych przez turystów. Wśród przyczyn wypadków, do których doszło podczas ubiegłorocznych wakacji dominowała nadmierna prędkość. W lipcu i sierpniu 2016 roku na drogach Podkarpacia doszło do 401 wypadków. Życie straciły 24 osoby, a 497 zostało rannych.

- W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci rozpoczęli w piątek rano ogólnopolskie działania "Prędkość". Zakończą się one w niedzielę (16 lipca), późnym wieczorem. W czasie trwania akcji policjanci zwracają uwagę na wszelkie naruszenia zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. W działaniach na drogach województwa podkarpackiego uczestniczą radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, policjanci korzystają również z ręcznych mierników prędkości - informuje KWP Rzeszów.

Funkcjonariusze apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają jak ważna jest jazda z tzw. "prędkością bezpieczną", taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, aby w razie konieczności mógł zatrzymać pojazd przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

red./kwp

  • autor: red./kwp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?