KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Policjanci odnaleźli zaginiona kobietę

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Kilkadziesiąt minut trwały poszukiwania 66-letniej grzybiarki. O zaginięciu kobiety poinformował Policję jej syn. Podczas wspólnego grzybobrania kobieta oddaliła się i zabłądziła w lesie.

REKLAMA


5 września około godz. 11.30, na dukielski posterunek zgłosił się bardzo zdenerwowany mężczyzna.

- Powiedział, że wspólnie ze swoją 66-letnią matką wybrał się na grzyby. W pewnym momencie stracił z nią kontakt wzrokowy. Podejmowane próby nawoływania zaginionej okazały się bezskuteczne. Kobieta miała ze sobą telefon komórkowy, jednak nie potrafiła określić żadnych charakterystycznych punktów, dzięki którym można by wskazać jej aktualne położenie - informuje asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP w Krośnie.

Na poszukiwania ruszyli dukielscy policjanci.

- Dzięki doskonałej znajomości silnie zalesionego terenu, wytypowali miejsce, w którym może przebywać kobieta i już po kilkudziesięciu minutach, w rejonie miejscowości Ropianka, policjanci odnaleźli zaginioną - dodaje asp. Buczyński.

Policja apeluje o zachowanie zasad ostrożności podczas leśnych spacerów i grzybobrania. Nie wybierajmy się do lasu zbyt późno, gdyż szybko zapadający zmrok może spowodować utratę orientacji w terenie. Pamiętajmy też o zabraniu ze sobą osoby znającej okolicę i telefonu komórkowego z naładowaną baterią. Aby nasza wyprawa do lasu była bezpieczna, dokonajmy realnej oceny naszych możliwości oraz czasu, jaki zamierzamy spędzić w lesie.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?