KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wiatr powalił drzewa i słup informacyjny

Wiatr powalił drzewa i słup informacyjny Fot. archiwum KM PSP w Krośnie

Pierwsze działania jednostek strażaków związane z usuwaniem skutków silnych wiatrów na naszym terenie miały miejsce 14 września już po godzinie 7 rano. W Miejscu Piastowym, strażacy usuwali z drogi gminnej i chodnika zwalone drzewo.

REKLAMA


- Ogółem odnotowano 23 zdarzenia związane z usuwaniem skutków silnego wiatru, gdzie w głównej mierze usuwano powalone czy nadłamane drzewa i gałęzie - informuje - bryg. Mariusz Kozak, naczelnik wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego KM PSP w Krośnie.

Najwięcej, bo aż 16 interwencji odnotowano na terenie Krosna. Przy ul. Decowskiego złamane drzewo przerwało linie energetyczną i telefoniczną, przy ul. Jana Pawła II złamane dwa drzewa uszkodziły ogrodzenie przy posesji, podobnie przy ul. Lwowskiej złamany duży konar również uszkodził ogrodzenie. Przy ul. Podwale wiatr wywrócił drzewo, które oparło się o pomnik przy budynku poczty, a przy ul. Tysiąclecia wiatr przewrócił słup ogłoszeniowy. Przy ul. Żeromskiego wiatr uszkodził część poszycia dachowego na domu.

Na terenie powiatu działania prowadzone były w miejscowościach: Miejsce Piastowe, Bóbrka, Dukla, Jedlicze (2 razy), Cergowa, Krościenko Wyżne, Potok.

- Najbardziej charakterystyczne było zdarzenie w Jedliczu, gdzie powalone drzewo uszkodziło latarnie uliczną - dodaje bryg. Mariusz Kozak.

Ogółem w działaniach związanych z usuwaniem skutków silnych wiatrów wzięło udział 15 pojazdów i 76 strażaków z JRG PSP Krosno oraz 9 pojazdów i aż 41 strażaków z jednostek OSP.

Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie został ranny i nie doszło do dużych zniszczeń w obiektach.

Około 21.30 nieznany sprawca nie zważając na duży wiatr podpalił suchą trawę na nieużytkach rolnych w Zręcinie, który spowodował  rozprzestrzenienie się pożaru na 1 ha powierzchni. Działania gaśnicze prowadziły trzy zastępy strażaków, w tym dwa z jednostek OSP.

pd
Fot. archiwum KM PSP w Krośnie, Piotr Dymiński

 • autor: pd

2 komentarzy

 • jasiek

  Mieszkam w Krośnie w Śródmieściu i przez 40 godzin do soboty nie miałem prądu.Ktoś poda nr. telefonu do energetyki w Krośnie bo 991 to jakaś paranoja.

  Zgłoś nadużycie jasiek sobota, 16, wrzesień 2017 12:26 Link do komentarza
 • number

  Ile miał wiatr ktoś wie?W pogodzie zapowiadali 40km/h buhahah.Na tyle lat co żyję i obserwuję tu w najbardziej wietrznym miejscu w Krośnie wiało dwa razy tyle a porywy do około 100km/h ,wszystko wyrozwalane wokoło domu.

  Zgłoś nadużycie number sobota, 16, wrzesień 2017 07:42 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?