Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Pożar domu w Równem. Mężczyzna zmienia wersje

Pożar domu w Równem. Mężczyzna zmienia wersje Fot. Radosław Sowiński / Krosno112.pl

W Równem (gmina Dukla) spłonął drewniany budynek. Pożar pojawił się 28 października po godzinie 16. Ogień zauważyli sąsiedzi, którzy wezwali pomoc. W akcji gaśniczej wzięło udział ponad 30 strażaków.

REKLAMAPożar zgłoszono o godzinie 16:20. W tym czasie płomienie wydobywały się z wnętrza budynku.

- Osoby mieszkające po sąsiedzku, zgłosiły duże zadymienie i ogień wydobywający się z okien, w sąsiednim budynku mieszkalnym. Jako pierwsze przyjechały dwa zastępy z jednostki OSP Równe. Na miejscu zastano objęte ogniem wnętrze budynku. Strażacy odłączyli zasilanie energetyczne oraz podjęli działania gaśnicze z wykorzystaniem aparatów ochrony dróg oddechowych - informuje bryg. Mariusz Kozak, naczelnik wydziału operacyjno-rozpoznawczego KM PSP w  Krośnie.

Ustalono, że w  budynku mieszkał mężczyzna, który opuścił go o własnych siłach. Początkowo poinformował, że w budynku może przebywać kobieta.

- W trakcie prowadzonych działań gaśniczych i przeszukiwania budynku, mężczyzna zmienił początkowe informacje twierdząc, że w momencie pożaru przebywał w budynku sam. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń, został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego i następnie przetransportowany do szpitala - dodaje bryg. Mariusz Kozak.

Zniszczeniu uległa część dachu oraz dwa pomieszczenia wraz z wyposażeniem. Pozostała część budynku uległa częściowemu uszkodzeniu w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury oraz dymu.

Policjanci z komisariatu w Dukli prowadzą czynności wyjaśniające przyczynę pożaru. Nie można wykluczyć podpalenia. Sprawa trafi do prokuratury.

W bezpośrednich działaniach wzięło udział 7 pojazdów i 31 strażaków z PSP Krosno oraz OSP Równe, OSP Dukla, OSP Wietrzno, a także Policja i pogotowie ratunkowe.

pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj