Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Wykładowca z Rzeszowa skazany. "Przekroczył granice obrony"

Waldemara B. - oskarżonego o brutalne zabójstwo w Rymanowie-Zdroju. Waldemara B. - oskarżonego o brutalne zabójstwo w Rymanowie-Zdroju. Fot. KrosnoCity.pl

Zapadł wyrok w sprawie Waldemara B. oskarżonego o brutalne zabójstwo w Rymanowie-Zdroju. Sąd zmienił kwalifikację czynu uznając, że do zabójstwa doszło podczas przekroczenia granic obrony koniecznej.

Prokurator oskarżał Waldemara B. o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i żądał kary 25 lat pozbawienia wolności. Rodzina ofiary domagała się dla zabójcy dożywocia. Ofiarą był 63-letni Piotr K., któremu zadano 9 ciosów nożem w głowę i szyję oraz nie mniej niż dwa silne uderzenia krawędzią taboretu w głowę.

Mężczyźni byli znajomymi od kilku lat, Waldemar B. kupił od Piotra K. działkę, na której ma domek letniskowy. To tam, w nocy z 9 na 10 stycznia 2016 roku doszło do tragedii.

Mężczyźni wspólnie pili alkohol. Nie wiadomo co było przyczyną konfliktu, a Waldemar B. od początku utrzymywał, że bronił się przed przyjacielem, który nagle stał się agresywny.

Obrońcy w mowach końcowych podkreślali, że należy zmienić kwalifikację czynu i zastosować złagodzenie kary ze względu na działanie w warunkach "obrony koniecznej" (zobacz: Zabójstwo w Rymanowie-Zdroju: obrońcy chcą zmiany na "obronę konieczną").

9 listopada Sąd Okręgowy w Krośnie skazał Waldemara B. na 6 i pół roku pozbawienia wolności przyjmując, że do zabójstwa doszło w związku z przekroczeniem granic obrony koniecznej.

Na podstawie materiału dowodowego Sąd uznał, że to Piotr K. pierwszy zaatakował. Na złagodzenie kary wpłynął fakt, że Waldemar B. w chwili popełnienia czynu miał ograniczoną poczytalność. Zasądzono też zadośćuczynienie: 50 tys. zł dla wdowy i po 30 tys. zł dla synów Piotra K. (oskarżyciele posiłkowi domagali się nawiązek: 150 tysięcy złotych dla wdowy i po 100 tysięcy złotych dla każdego z synów poszkodowanego). Skazany Waldemar B. będzie miał zaliczony na poczet kary okres tymczasowego aresztowania.

Obie strony czekają na pisemne uzasadnienie wyroku i rozważają złożenie apelacji. Wyrok w odczuciu rodziny ofiary jest niesprawiedliwy.

Zobacz także:
- Zabójstwo w Rymanowie: Waldemar B. nie przyznaje się do winy
- Zabójstwo w Rymanowie-Zdroju. Świadek zeznał, że widział oskarżonego

pd

2 komentarzy

  • Gibalski

    Niepoczytalny to jest chyba sędzia, zasądzający taki wyrok. Pokrzywdzona biedna rodzina ma nadzieję, że tylko opatrzność osądzi sprawiedliwie. Gdyby się stało odwrotnie i to Piotr by ukatrupił profesorka. Ojojoj do końca życia nie wyszedłby z pierdla.

    Zgłoś nadużycie Gibalski czwartek, 16, listopad 2017 14:30 Link do komentarza
  • kret

    Kpiny!!!!!!!!!Jaki niepoczytalny?

    Zgłoś nadużycie kret środa, 15, listopad 2017 20:27 Link do komentarza

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

JPK - Urząd Skarbowy Krosno

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj