Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Zabójca rodziców był niepoczytalny

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Sąd Okręgowy w Krośnie rozpatrzył sprawę zbrodni sprzed ponad roku. 23-latek siekierą zamordował swoich rodziców w Wirtyłowie (pow. brzozowski). Teraz trafi do zakładu psychiatrycznego.

REKLAMADo tragedii doszło pod koniec 2016 roku. Zobacz: Zadawał ciosy siekierą. Zabił matkę i ojca

Udało się częściowo zrekonstruować wydarzenia tamtego tragicznego wieczoru. 22-letni wówczas Maciej B. z nieznanych powodów zaczął się awanturować. Wiadomo, że nie był pod wpływem alkoholu, czy środków odurzających, chociaż śledztwo wykazało, że nadużywał alkoholu i brał narkotyki. Z substancji psychoaktywnych w jego pokoju znaleziono jedynie marihuanę.

Ojciec próbował uspokoić syna, ale bezskutecznie. Po chwili Maciej B. chwycił siekierę i zaatakował ojca na podwórku zadając kilka ciosów, następnie zaatakował matkę. Kobieta otrzymała cios siekierą w głowę. Wtedy Maciej B. wrócił do leżącego na ziemi ojca i zadawał mu kolejne ciosy siekierą.

Gdy na miejsce przybyli ratownicy i Policja, ojciec 22-latka już nie żył. Matkę zabrano do szpitala, ale nie udało się jej uratować. Cały dramat rozegrał się w obecności małych dziewczynek, siostrzenic sprawcy.

Prokuratura postawiła 23-latkowi zarzut podwójnego zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, ale nie sporządziła aktu oskarżenia. - Opinia biegłych nie była dla nas zaskoczeniem - mówi Beata Piotrowicz z krośnieńskiej prokuratury. - Sam przebieg zdarzenia wskazywał, że prawdopodobnie mamy do czynienia z osobą niepoczytalną - dodaje prokurator Beata Piotrowicz.

Według opinii biegłych mężczyzna w chwili popełnienia zbrodni był niepoczytalny. Na jego stan wpłynęło też używanie środków odurzających i nadużywanie alkoholu. Mężczyzna jeszcze przed popełnieniem zbrodni rozpoczął terapię odwykową.

Sąd na zamkniętym posiedzeniu zdecydował o umieszczeniu 23-latka w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Co pół roku lekarze będą wydawać opinię co do jego stanu zdrowia i tego, czy nadal stanowi zagrożenie dla otoczenia. Decyzja Sądu jest zgodna z wnioskiem prokuratury.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj