KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

18-latek uciekał przed Policją. Rozbił BMW [ZDJĘCIA]

18-latek uciekał przed Policją. Rozbił BMW [ZDJĘCIA] Fot. materiały KMP Krosno

18-letni nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i podjął próbę ucieczki. Młody mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Sprawa trafi do sądu. Grozi mu pozbawienie wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

REKLAMA


Do interwencji doszło w sobotę (3 lutego), przed godz. 1 w nocy, na ulicy Legionów w Krośnie. Funkcjonariusze krośnieńskiej "drogówki" podjęli próbę zatrzymania do kontroli osobowego BMW. Pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący przyspieszył i zaczął uciekać. Rozpoczęto pościg.

- Kierujący BMW pędził w kierunku Krościenka Wyżnego. Samochód, wpadając w poślizg, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i odbijał się od krawężników powodując zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Podczas pokonywania progów zwalniających na ulicy Bursaki, od pojazdu oderwał się tłumik - informuje asp. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP Krosno.

Mężczyzna uszkodzonym samochodem kontynuował brawurową jazdę. Na ulicy Szopena stracił panowanie nad pojazdem. Rozpędzone BMW wpadło w poślizg, uderzyło w krawężnik i obróciło się o 180 stopni.

- Za kierownicą siedział 18-letni krośnianin, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna był trzeźwy. Podróżował ze swoją rówieśniczką, 18-lenią mieszkanką gminy Rymanów. Na szczęście, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał - dodaje asp. Paweł Buczyński.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się także z zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

red.
Fot. materiały KMP Krosno

  • autor: red.

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?