KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Areszt dla sprawców pobicia

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 50-latka. Napastnicy uderzali i kopali swoją ofiarę po całym ciele. Mężczyźni zostali aresztowani i usłyszeli już zarzuty.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło po północy w piątek (27.04) w Iwoniczu-Zdroju.

- Dyżurny krośnieńskiej komendy został powiadomiony o pobiciu przechodnia. Jak ustalono, 50-latek idąc ul. Zdrojową został zaatakowały i dotkliwie pobity przez dwóch mężczyzn, którzy szli z przeciwnego kierunku. Wezwani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze wydziału prewencji udzielili poszkodowanemu niezbędnej pomocy przedmedycznej i wezwali karetkę pogotowia. Pobity mężczyzna trafił do szpitala - informuje krośnieńska Policja.

Rymanowscy i iwoniccy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy, rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na podstawie zebranych informacji zatrzymali 24-latka i 32-latka. Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty.

Sąd Rejonowy w Krośnie, na wniosek Komisariatu Policji w Rymanowie i Prokuratury Rejonowej w Krośnie, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania podejrzanych na okres 3 miesięcy. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Rymanowie pod nadzorem prokuratury.

Co grozi sprawcom pobicia?
Zgodnie z art. 158. § 1 kodeksu karnego za udział w pobiciu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 57a. § 1 kodeksu karnego wskazuje, że skazując za występek o charakterze chuligańskim, sąd wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

pd, kmp

 • autor: pd, kmp

3 komentarzy

 • cynik

  Pijane "Bitniki iwanieckie". Zamknąć do piredla i pod sąd. A tak nawiasem to obecnie można dostać większą karę za znęcaniem się nad zwierzętami, niż za znęcanie na człowieku. Kodeks karny natychmiast do poprawki.
  P.S. Oczywiście wcale nie popieram znęcania się nad zwierzętami.

  Zgłoś nadużycie cynik czwartek, 03, maj 2018 14:15 Link do komentarza
 • panstarszy

  3 lata za pobicie?To jakaś kpina Panie Ziobro.Chyba ,że "wczasy" zamienimy na kamieniołom i regularne schylanie sie po mydllo pod prysznicem

  Zgłoś nadużycie panstarszy czwartek, 03, maj 2018 04:18 Link do komentarza
 • miki

  Pała i wąskie drzwi... tyle w temacie... aż porobią się w gacie. To następnym razem będą kłaniać się każdej starszej osobie.

  Zgłoś nadużycie miki środa, 02, maj 2018 22:19 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?