Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krosno: Trucizna na drodze

Krosno: Trucizna na drodze Fot. Krosno112.pl

Zbadano substancję zabezpieczoną z ul. Podkarpackiej w minioną niedzielę. To silna trucizna.

REKLAMAW niedzielę (27 maja) po godzinie 9 Policja i straż pożarna została poinformowana o toksycznej substancji rozlanej na ul. Podkarpackiej przy skrzyżowaniu z ul. Grodzką i Wyszyńskiego. Na miejscu potwierdzono mocno drażniący zapach pochodzący od substancji rozlanej na pasie ruchu tuż przed przejściem dla pieszych.

Policjanci zamknęli część drogi i wezwali strażaków.

- Przybyli na miejsce strażacy, zgodnie z obowiązującymi procedurami wygrodzili strefę w promieniu co najmniej 50 metrów i w uzgodnieniu z Policją zamknęli ruch na całym skrzyżowaniu. Strażacy ubrani w ubrania chemiczne i aparaty ochrony dróg oddechowych podjęli próbę identyfikacji rozlanej substancji z wykorzystaniem dostępnych urządzeń. Wstępnie udało się tylko rozpoznać, iż jest to substancja mocno zasadowa - informuje bryg. Mariusz Kozak z PSP w Krośnie.

Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznej z Komendy Powiatowej PSP z Leżajska, po wykonaniu niezbędnych czynności, przystąpili do neutralizacji zanieczyszczenia. Po zakończonych czynnościach zostali zadysponowani do podobnego zdarzenia w Ropczycach.

- Jak się okazało, rozlaną substancją był formaldehyd, który z nieszczelnego zbiornika wydostał się z pojazdu ciężarowego i na prawie 4 godziny spowodował utrudnienia w przejeździe tą drogą przez Krosno - dodaje bryg. Mariusz Kozak.

Formaldehyd (aldehyd mrówkowy) - w warunkach normalnych aldehyd mrówkowy jest gazem o charakterystycznej, duszącej woni i jest silną trucizną. W handlu najczęściej spotyka się 35–40% roztwór formaldehydu w wodzie, zwany formaliną. Stosowany do wyrobu żywic syntetycznych, włókien chemicznych, barwników i jako środek odkażający. Jest stosowany również jako konserwant. Jego numer jako dodatku do żywności to E240.

pd

1 komentarz

  • chemiczny ali

    Gdyby było tak jak piszą to formaldehyd nie byłby powszechnie stosowany jako konserwant czy dodatek do zywnosci,oraz nie bylby uzywany w przemysle meblarskim .Formaldehyd-samo zdrowie

    Zgłoś nadużycie chemiczny ali piątek, 01, czerwiec 2018 19:14 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj