KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku zabójstwa

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Prokuratura wyjaśnia sprawę śmierci 48-letniego krośnianina. Śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa, ale prokurator nie wyklucza też samobójczej śmierci mężczyzny. Cała sprawa obrosła już licznymi plotkami.

REKLAMA


48-letniego mężczyznę znaleziono w niedzielę 26 sierpnia. Okoliczności miały wskazywać na to, że doszło do morderstwa.

Prokurator nie informuje o szczegółach śledztwa. Wiemy jednak na pewno, że sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Krośnie. Tym samym między bajki należy włożyć plotki o tym, że "sprawa jest tak poważna, że przeniesiono ją do Rzeszowa".

- Nikomu nie przedstawiono zarzutów, nikt nie został przesłuchany w charakterze podejrzanego, wszystkich przesłuchiwano w charakterze świadka - informuje prokurator Sławomir Merkwa z prokuratury rejonowej w Krośnie. Początkowo Policja i prokuratura nie podawały żadnych informacji, prokurator tłumaczy to tym, że chciano przesłuchać świadków w warunkach, w których nie byliby ukierunkowani medialnymi doniesieniami.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku art 148 kk, czyli w sprawie zabójstwa. Prokurator od początku nie wykluczał, że mogło dojść też do samobójczej śmierci.

- Wykonana sekcja zwłok zwiększyła prawdopodobieństwo, że było to samobójstwo - powiedział nam prokurator, jednak ze względu na dobro śledztwa unika podawania jakichkolwiek szczegółów.

W sprawie wypowiedzą się biegli, ich opinie poznamy w najbliższych tygodniach.

pd

  • autor: pd

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?