KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poseł z Krosna uczestnikiem wypadku

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Krośnieński poseł, Piotr Babinetz (PiS), jako kierowca samochodu osobowego, był uczestnikiem wypadku w Zmiennicy. Odniósł obrażenia i prawdopodobnie czeka go operacja. W wypadku zostało poszkodowanych jeszcze dwóch nastolatków, którzy szli prawą stroną jezdni. Kierujący był trzeźwy. Na obecnym etapie Policja nie wypowiada się co do sprawstwa i szczegółów zdarzenia.

REKLAMA


Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło w Zmiennicy (pow. Brzozowski). Kierujący samochodem osobowym potrącił dwóch nastolatków.

- Prawą stroną jezdni w kierunku Brzozowa szło trzech chłopców: 15-latek i dwóch 16-latków. Wszyscy trzej prowadzili rowery. 15-latek i jeden z 16-latków zostali potrąceni przez kierowcę Opla Insignia. Drugiemu 16-latkowi nic się nie stało - podaje Monika Dereń, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

- Okoliczności wypadku, będą zbadane w trakcie postępowania - dodaje Monika Dereń.

Na obecnym etapie Policja nie podaje dokładniejszych szczegółów.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kierowca chcąc uniknąć zderzenia z pieszymi w ostatniej chwili wykonał gwałtowny manewr i zjechał do rowu. Stąd obrażenia u kierującego. Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, dwaj zahaczeni przez pojazd chłopcy nie odnieśli poważnych obrażeń.

- Informujemy, że w ubiegłą niedzielę miał miejsce wypadek drogowy w którym jednym z poszkodowanych był Poseł Prawa i Sprawiedliwości - Piotr Babinetz, który w trakcie zdarzenia odniósł poważne obrażenia i obecnie jest hospitalizowany. Parlamentarzysta był trzeźwy, co zostało potwierdzone badaniem przeprowadzonym w szpitalu, które nie wykazało obecności alkoholu. Uważamy przy tym, że sposób narracji i insynuacje, które pojawiły się w niektórych serwisach informacyjnych dotyczących okoliczności zdarzenia naruszają dobre imię Posła. W tej chwili naszym priorytetem i przedmiotem szczególnej uwagi jest otoczenie opieką oraz modlitwą osób poszkodowanych w wypadku oraz ich rodzin - powiedział Marcin Fijołek, rzecznik Podkarpackiej Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości.

pd

 • autor: pd

39 komentarzy

 • rbr

  Do RK2. Ale on ma immunitet więc może grzać, no ale jak widać tylko drzewa i duże rowy mogą zapewnić równouprawnienie na drodze, bo władza nabiera wody w usta.

  Zgłoś nadużycie rbr czwartek, 01, listopad 2018 21:03 Link do komentarza
 • trzeźwy alkoholik

  Policja podobno już szuka tych co oczerniali uczestników wypadku, każdy zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Winni zostaną ukarani, oczerniani wynagrodzenia. Czekam na info w mediach: Imiona, nazwiska, adres, i komu wpłacą grzywny! Trzeba w końcu skończyć z fałszywymi informacjami bez względu kogo dotyczą!

  Zgłoś nadużycie trzeźwy alkoholik środa, 31, październik 2018 12:29 Link do komentarza
 • helopeło

  Z innej beczki.
  Co za baran kazał przestawić światła do skrętu w lewo z Bieszczadzkiej na Czajkowskiego???
  Stoi się po 5 razy na zmianie świateł!!!

  Zgłoś nadużycie helopeło środa, 31, październik 2018 07:54 Link do komentarza
 • RK2

  Droga powiatowej kategorii w Zmiennicy w miejscu wypadku oznaczona znakiem A-15 "sliska jezdnia i znakiem zakazu ograniczenie prędkości do 30 km/h. Znak ten oznacza zakaz przekroczenia prędkości określanej na znaku. To co jeszcze trza !!!.

  Zgłoś nadużycie RK2 wtorek, 30, październik 2018 19:55 Link do komentarza
 • czytelnik

  Szybkiego powrotu do zdrowia życze p. Babinetzowi

  Zgłoś nadużycie czytelnik wtorek, 30, październik 2018 17:28 Link do komentarza
 • mary

  jak trafi pod opiekę szpitala w Krośnie to go zagipsuja na amen.

  Zgłoś nadużycie mary wtorek, 30, październik 2018 17:27 Link do komentarza
 • policjant.

  Niezachowanie szczególnej ostrożności i niedopasowanie do warunków na drodze. Wina kierowcy. Równie dobrze z przeciwną mógł jechać samochód i była by czołowka... A tak to prawie zabił dzieci...

  Zgłoś nadużycie policjant. wtorek, 30, październik 2018 14:52 Link do komentarza
 • lla

  @Hiobowski - z tego, co wszyscy piszą, to chłopcy właśnie byli oświetleni i widoczni a Pan poseł wpadł w nich, choć znajdowali się po drugiej stronie jezdni... i raczej nie jechał 30 na godzinę.

  Zgłoś nadużycie lla wtorek, 30, październik 2018 14:51 Link do komentarza
 • all

  @tasman - to, że chłopcy szli nieprawidłowo, czyli drugą stroną ulicy niż jechał samochód nie ma znaczenia dla wypadku samego posła (tylko dla ich stanu zdrowia). Gdyby szli prawidłowo, to zawsze można byłoby zwalić winę za wypadek na konieczność ich ominięcia na łuku drogi a tak wychodzi, że to prawdopodobnie było niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. Tak czy inaczej dużo zdrowia życzę wszystkim poszkodowanym.

  Zgłoś nadużycie all wtorek, 30, październik 2018 14:47 Link do komentarza
 • czytelnik

  Zyczę posłowi Babinetzowi szybkiego powrotu do zdrowia.

  Zgłoś nadużycie czytelnik wtorek, 30, październik 2018 12:56 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?