KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na Podkarpaciu trwa "Akcja Znicz". Zginęły dwie osoby

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Trwa "długi weekend" związany z dniem Wszystkich Świętych i tradycyjnym odwiedzaniem grobów bliskich. Związana z tym policyjna "Akcja Znicz" potrwa do 4 listopada. Przygotowano zmiany organizacji ruchu. W ostatni dzień miesiąca, na drogach Podkarpacia zginęły dwie osoby.

REKLAMA


Krośnieńscy policjanci o godz. 6 w środę, 31 października rozpoczęli działania "Znicz 2018".

Policjanci "drogówki" w trakcie działań "będą m.in.:
- dbać o bezpieczeństwo zmotoryzowanych i niechronionych uczestników ruchu drogowego,
- zapewniać płynność ruchu, udzielać pomocy w sposób szczególny osobom niepełnosprawnym, umożliwiając im podjazd i zaparkowanie pojazdu jak najbliżej bram cmentarnych,
- zwracać uwagę na miejsce parkowania pojazdów, sposób przewożenia dzieci,
- reagować na niewłaściwe użycie świateł zewnętrznych pojazdu,
- eliminować z ruchu pojazdy nieoświetlone, szczególnie jednoślady, a także kontrolować stan trzeźwości kierujących.

Policjanci będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów i zatrzymywać sprawców wykroczeń.

Policja przypomina by: kierować pojazdem zgodnie z przepisami oraz z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Istotne jest, by utrzymywać niezbędny odstęp między pojazdami i pamiętać o włączaniu świateł mijania. Kierujący powinien być wypoczęty i koniecznie trzeźwy. Dłuższa trasę należy pokonywać etapami, co pewien czas robiąc przerwę na odpoczynek. Przed podróżą sprawdzić stan techniczny pojazdu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon). Ważne by zwracać uwagę i stosować się do wprowadzanych zmian w ruchu drogowym.

Uwaga! W rejonie wielu cmentarzy pojawią się nowe oznaczenia. W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci, i to do ich poleceń należy stosować się  w pierwszej kolejności. Samochód należy parkować w miejscu do tego wyznaczonym.
Piesi powinni korzystać z chodników, w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie przez jezdnię lub wychodzenie zza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może skończyć się tragicznie.

- Apelujemy również o  korzystanie z elementów odblaskowych, które należy zakładać w widocznym miejscu - dodaje Policja.

Zakaz ruchu pojazdów
31 października br. w godz. 18.00 - 22.00 oraz 1 listopada br. w godzinach 8.00 - 22.00 poza prawnymi wyłączeniami obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 t.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego:

Krosno
Rejon cmentarza komunalnego przy ul.kard.Wyszyńskiego

Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone od 31 października do 4 listopada br.:

Zakaz zatrzymywania, oznaczony znakiem pionowym B-36, obowiązywać będzie na następujących ulicach:

-  ul. kard. Wyszyńskiego - w kierunku dzielnicy Suchodół - od skrzyżowania z DK28 po obydwu stronach drogi do zatok autobusowych poniżej cmentarza.

- ul. Podkarpacka, ciąg DK 28, od skrzyżowania z ul. Lwowską ciągiem  DW 991 do skrzyżowania z ul. kard. Wyszyńskiego i ul. Grodzkiej po obydwu stronach dwóch jezdni.

- na odcinku ul. Podkarpackiej od skrzyżowania z ul.Lwowska do skrzyżowania z i ul. Grodzką obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 40 km/godz oznaczone znakiem B-33.

Wyznaczone parkingi:
- na wysokości cmentarza przy ul. kard. Wyszyńskiego,
- przy kościele św. Piotra i św. Jana  z Dukli,
- wszystkie parkingi w rejonie Starostwa Powiatowego przy ul. Bieszczadzkiej i Galerii Vivo przy ul. Bieszczadzkiej, parkingi na osiedlu mieszkaniowym im. Grota Roweckiego od strony ul. Podkarpackiej, parking przy pomniku św. Jana Pawła II.

Rejon cmentarza komunalnego w dzielnicy Polanka

Zmiany organizacji ruchu:
- na ul. Baczyńskiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy, wjazd możliwy będzie od ul. ks.Decowskiego,
- na ul. Baczyńskiego od strony Dobieszyna obowiązywał będzie zakaz wjazdu, miejsce to oznakowane zostanie znakiem B-2 i - poprzedzone znakiem  "zmiana organizacji ruchu",
- po lewej stronie ul. Baczyńskiego obowiązywał będzie  znak B-36 zakaz zatrzymywania,
- parkowanie na ul. Baczyńskiego możliwe będzie po prawej stronie ulicy zgodnie z obowiązującym kierunkiem jazdy, miejsce do - parkowania oznaczone będzie odpowiednimi znakami drogowymi D-18,
- parkowanie przy ul. ks. Popiełuszki po lewej stronie drogi możliwe będzie w miejscach wyznaczonych znakami pionowymi D-18.
- prędkość na ul. ks. Popiełuszki w rejonie cmentarza ograniczona będzie do 40 km/h znakiem B-33.

Jedlicze
Ul. Cicha do skrzyżowania z ul.Polną będzie jednokierunkowa. Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone będą 1 listopada w godz. 6-24.

Korczyna
Obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania na ul. Ogrodowej oraz ul. Pigonia. Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone będą od 1 do 4 listopada.

Kombornia
Zakaz zatrzymywania obowiązywał będzie od szkoły w kierunku cmentarza. Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone będą od 1 do 4 listopada.

Rymanów
ul. Mistygacza, ul. Kalwaria, ul. Wola - ruch jednokierunkowy. Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą od 31 października do 4 listopada.

Tragiczne wypadki na Podkarpaciu
W środę, 31 października około godz. 19.30 w miejscowości Chotylub (pow. lubaczowski), kierujący BMW zjechał z drogi do przydrożnego rowu, tam auto koziołkowało, zatrzymując się na dachu. W wypadku zginął 25-letni mężczyzna. Drugi z mężczyzn 26-latek został poważnie ranny. Trwa wyjaśnienie przyczyn wypadku.

Przed godz. 23, na drodze pomiędzy miejscowościami Morawsko i Munina (pow. jarosławski), kierowca Volkswagena Polo zjechał z jezdni, auto dachowało. 26-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu.

1 listopada około godz. 9.30 w Piątkowej (pow. rzeszowski), kierujący pojazdem elektrycznym 74-letni mężczyzna, z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i stoczył się z kilkunastometrowej skarpy. W wyniku zdarzenia kierowca i 74-letnia pasażerka pojazdu zostali poważnie ranni.

Również 1 listopada, w Gniewczynie Łańcuckiej (pow. przeworski), kierujący Oplem nie zastosował się do znaku "Stop" wyjeżdżając z drogi podporządkowanej i doprowadził do zderzenia z Toyotą Yaris. Obaj kierujący oraz dwoje pasażerów Opla trafiło do szpitala.

Policyjna akcja potrwa do 4 listopada, do godz. 22.

red.

  • autor: red.

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?