KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: znieważenia policjantów, szarpanie, a nawet wybicie zębów

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

W niedzielę, 19 maja, w Busku-Zdroju, awanturujący się mężczyzna, podczas szarpaniny ugodził nożem policjanta. Rany na szczęście okazały się niegroźne. Krośnieńscy policjanci także spotykają się z agresją. W ubiegły czwartek jeden z nich został dotkliwie uderzony w zęby.

REKLAMA


W czwartek, 16 maja doszło do bolesnego naruszenia nietykalności krośnieńskiego policjanta podczas interwencji. Jak to się stało? Obezwładniony i skuty kajdankami awanturnik zaczął symulować utratę przytomności. Gdy policjant chciał mu pomóc, ten gwałtownie uderzył go głową w twarz. W ten sposób uszkodził funkcjonariuszowi dwa zęby.

W 2018 roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie 13 razy zgłaszali przypadki znieważenia funkcjonariusza na służbie. Chodzi np. o słowne wyzwiska pod adresem policjantów.

- Nie wszystkie przypadki obrażania policjantów są ścigane. Policjanci traktują to już jako przykrą część naszej pracy - komentuje oficer prasowy KMP w Krośnie, st. asp. Paweł Buczyński.

Zdarzają się jednak też fizyczne napaści. W 2018 roku zgłoszonych zostało 15 przypadków zakwalifikowanych jako przestępstwa z art. 222 Kodeksu Karnego. “Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3”.

pd

  • autor: pd

7 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?