KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend: sobota gorąca, do 28°C. W niedzielę na jeden dzień dotrze łagodniejsze powietrze

Do soboty włącznie napływ gorącego i wilgotnego, parnego powietrza. W niedzielę nieco chłodniej i bez stresu gorąca. Do soboty włącznie napływ gorącego i wilgotnego, parnego powietrza. W niedzielę nieco chłodniej i bez stresu gorąca. Fot. PixaBay

Do rekordowo wysokich temperatur jest nam daleko, ale od kilku dni mamy pełne prawo narzekać na niepożądaną parność, weekend przyniesie wytchnienie, lecz dłuższe na zachodzie kraju niż na wschodzie - mieszkańcy województw zachodnich atlantyckim powietrzem odetchną i w piątek, i w sobotę, i w niedzielę, natomiast przebywający w województwach wschodnich tylko w ostatni dzień tygodnia. Od poniedziałku ponowny napływ powietrza zwrotnikowego już do całego kraju, będzie ono jeszcze cieplejsze, niż to docierające aktualnie. W sobotę na froncie chłodnym pojawią się burze, przed nim temperatura osiągnie nawet 28°C, w niedzielę w ciągu dnia Polska będzie po chłodniejszej stronie wyżu, pod jego wpływem, dlatego termometry wskażą o kilka stopni niższą, ale i tak letnią temperaturę.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (6/7 czerwca 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Utrzyma się nad nami, podobnie jak i nad całym krajem, ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (7 czerwca 2019) wschodnia część kraju znajdzie się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w strefie linii zbieżności wczesnym popołudniem rozciągającej się od Zatoki Gdańskiej po Podhale, w następnych godzinach przemieszczającej się wolno na wschód. Utrzyma się nad nami ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (7/8 czerwca 2019) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Nadal napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się nad ranem lokalnie do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia (8 czerwca 2019) znajdziemy się w płytkiej zatoce niskiego ciśnienia, a od zachodu późnym popołudniem zacznie nasuwać się chłodny front atmosferyczny. Będziemy w gorącej i niestabilnej masie powietrza zwrotnikowego. Rano bezchmurnie, w ciągu dnia zachmurzenie będzie wzrastać - najpierw do umiarkowanego, a po południu do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie także burze. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, w czasie burz porywisty, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (8/9 czerwca 2019) dostaniemy się, podobnie jak i cały kraj, pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Bawarii nad zachodnią Polskę. Napłynie suche, przetransformowane, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (9 czerwca 2019) pogodę kształtować będzie wyż, którego centrum przemieści się nad Bałtyk Południowo-Wschodni. Napływać będzie suche powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?