KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

23-letni krośnianin wywołał alarm bombowy w Warszawie

23-letni krośnianin wywołał alarm bombowy w Warszawie Fot. archiwum KMP Krosno

23-letek z Krosna odpowie za wywołanie fałszywego alarmu bombowego w Warszawie. Mężczyzna zadzwonił do siedziby operatora jednej z sieci komórkowych, informując o podłożeniu ładunku wybuchowego. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe, z zagrożonego budynku ewakuowano około 1300 osób.

REKLAMA


We wtorek, 27 sierpnia przed godziną 15, na infolinię operatora jednej z sieci komórkowych zadzwonił mężczyzna, informując o podłożeniu ładunku wybuchowego w siedzibie firmy.

- Administrator budynku podjął decyzję o ewakuacji około 1300 osób. Na miejsce dotarły służby ratunkowe, a policyjni pirotechnicy rozpoczęli szczegółowe sprawdzanie wszystkich pomieszczeń biurowca. Kilkugodzinna akcja nie potwierdziła, aby w obiekcie zostały umieszczone materiały wybuchowe - informuje Policja.

Policja szybko ustaliła osobę mogącą mieć związek z tym zdarzeniem. Do akcji zaangażowano funkcjonariuszy z KMP Krosno, ponieważ typowana osoba telefonowała z Krosna. W ten sam dzień policjanci zatrzymali 23-letniego krośnianina, który trafił do policyjnego aresztu.

Za wywołanie fałszywego alarmu bombowego mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?