KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dewastowali przystanik... Grozi im do 5 lat więzienia

Dewastowali przystanik... Grozi im do 5 lat więzienia Fot. archiwum KMP Krosno

Policjanci z Jedlicza zatrzymali wandali, którzy zdewastowali wiaty przystankowe w Odrzykoniu i Korczynie. Trzej mężczyźni oraz młoda kobieta usłyszeli już zarzuty. Sprawcy staną przed sądem.

REKLAMA


Jak informuje Komenda Miejska Policji w Krośnie, na przełomie sierpnia i września 2019 roku, na terenie gminy Wojaszówka doszło do serii aktów dewastacji wiat przystankowych. Wandale wszystkie przestępstwa popełniali nocą. Malowali farbą w sprayu ściany przystanków, po czym odjeżdżali z miejsca.

Zdewastowano 5 wiat przystankowych w Odrzykoniu, dwie w Korczynie oraz jedną w Krośnie. Władze gminy Wojaszówka oszacowały swoje straty na ponad 5 tysięcy złotych.

- Przestępcy nie cieszyli się długo swoją bezkarnością. Kilka tygodni później, jedliccy policjanci wpadli na trop wandali. Funkcjonariusze ustalili, że za dewastację przystanków, mogą być odpowiedzialni trzej mężczyźni w wieku 18, 19 i 25 lat oraz 18-letnia kobieta. Wszyscy podejrzani to mieszkańcy pow. krośnieńskiego - informuje KMP Krosno.

Sprawcy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz policjanci sprawdzają, czy uszkodzenia innych przystanków na terenie sąsiednich miejscowości, nie były dziełem tych samych sprawców.

red. / KMP
Fot. archiwum KMP Krosno

 • autor: red. / KMP

2 komentarzy

 • Hiobowski

  W Jedliczu i okolicach mieszka wielu cymbałów jeżdżących bez celu po nocach. Z braku zajęcia bazgrzą po przystankach dla hecy. Za takie wyczyny powinni dostać tęgie lanie policyjną lolą.

  Zgłoś nadużycie Hiobowski niedziela, 10, listopad 2019 11:12 Link do komentarza
 • rogol

  Obciac im rece i spalic w piecu.
  Oto demokratyczne prawo.5 lat za zabawe.A za paskudne reklamy to chyba 20 lat powinno btc.

  Zgłoś nadużycie rogol piątek, 08, listopad 2019 13:17 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?