Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Trzech Afgańczyków zatrzymano na dworcu w Krośnie

Trzech Afgańczyków zatrzymano na dworcu w Krośnie Fot. archiwum BOSG

Trzech młodych imigrantów z Afganistanu wjechało do Polski w naczepie tira. Wysiadając myśleli, że są w Niemczech. Zdecydowali się więc kontynuować wyprawę środkami komunikacji publicznej. Cudzoziemców zatrzymał strażnik graniczny, który był poza służbą. Trwa procedura przekazania ich do krajów na południu Europy gdzie wnioskowali o azyl.

REKLAMADo zdarzenia doszło w niedzielę, 2 sierpnia w Krośnie. Funkcjonariusz straży granicznej z placówki w Wetlinie przebywający na dniu wolnym od służby zauważył na dworku PKS trzech cudzoziemców. Intuicja oraz wiedza i doświadczenie wyniesione ze służby podpowiadały mu, że cudzoziemcy mogą przebywać w Polsce nielegalnie.

Na miejsce po kilkunastu minutach przyjechał patrol Straży Granicznej z Sanoka. Dwóch mężczyzn w wieku 18 lat i 16-latek nie mieli przy sobie dokumentów.

W obecności tłumacza cudzoziemcy przyznali, że do Polski z Rumunii przedostali się w ukryciu, w naczepie ciężarówki. Najprawdopodobniej pomylili transport. Opuszczając auto myśleli, że są w Niemczech. Wyjaśnili, że za przerzut z Afganistanu do Europy zapłacili około 2 tys. dolarów od osoby.

Dzięki międzynarodowej współpracy służb szybko ustalono, że dwóch 18-letnich cudzoziemców składało już wnioski o azyl w Grecji, a 16-latek w Rumunii.

W trosce o bezpieczeństwo przeprowadzono badania na obecność koronawirusa, wyniki były negatywne.

Decyzją Sądu Afgańczycy zostali umieszczeni na 3 miesiące w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców. Wszczęta została również tzw. procedura dublińska, w celu przekazania cudzoziemców do krajów pierwszej rejestracji w Europie.

(BOSG), (red.)

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj