Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

83-letek padł ofiarą metody "na policjanta". Przestępcy zostali zatrzymani

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

83-letni mieszkaniec podkrośniejskiej miejscowości padł ofiarą oszustwa metodą "na policjanta". Fałszywy funkcjonariusz CDŚ wyłudził od seniora kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawca został zatrzymany. Usłyszał prokuratorskie zarzuty.

REKLAMASprawę oszustwa prowadzili funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego krośnieńskiej komendy Policji.

- Przestępca, podając się za funkcjonariusza CBŚ, zatelefonował do 83-latka. Podczas rozmowy przekonywał, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosił o pomoc w operacyjnych działaniach służb. "Pomoc" polegała na wykonaniu przez seniora przelewu bankowego, dzięki czemu zgromadzone przez niego na koncie pieniądze miały zostać zabezpieczone przed niechybną kradzieżą - relacjonuje asp. szt. Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP Krosno.

- Przestępca był na tyle skutecznie przekonał swojego rozmówcę, że 83-latek przelał kilkadziesiąt tysięcy złotych na wskazane konto. Po powrocie do domu, zdał sobie jednak sprawę, że mógł paść ofiarą przestępstwa. Tego samego dnia o zdarzeniu powiadomił Policję - dodaje asp. szt. Paweł Buczyński.

Policja podjęła czynności aby wstrzymać realizacji przelewu. Było za późno. Kilkanaście minut po zleceniu operacji, pieniądze zostały już podjęte w placówce bankowej na terenie Warszawy.

- Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że osobą mogącą mieć związek z przedmiotowym przestępstwem jest 23-letnia mieszkanka Warszawy oraz jej 27-letni znajomy. Według przeprowadzonych ustaleń, tuż po realizacji przelewu, kobieta odebrała pieniądze w jednej ze stołecznych placówek bankowych, a następnie przekazała je 27-latkowi - mówi asp. szt. Paweł Buczyński.

Sprawcy oszustwa zostali przesłuchani i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj