Logo
Wydrukuj tę stronę

W połowie tygodnia ochłodzenie. Środa gorąca, w czwartek spadnie deszcz i temperatura

Środa jeszcze gorąca i słoneczna. W połowie tygodnia napłynie powietrze z Arktyki i ochłodzi się. Środa jeszcze gorąca i słoneczna. W połowie tygodnia napłynie powietrze z Arktyki i ochłodzi się. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wyż słabnie, jego wpływ na pogodę w kraju utrzyma się do środy, potem odsunie się on nad Azję i będziemy mogli o nim zapomnieć. Coraz większą uwagę zwracamy jednak na front polarny wypchnięty w ostatnich dniach na północ, aż nad Skandynawię. W jego strefie utworzyło się zafalowanie, a jako że wieje nad nim silny prąd strumieniowy, to niebawem przerodzi się ono w dość dynamiczny niż. Jego front chłodny w czwartek szybko przemknie przez Polskę z północy na południe, w jego strefie więcej chmur i opady przelotne, lokalnie wystąpią również słabe burze.  Już wieczorem jednak rozbuduje się kolejny wyż, ale kierować on będzie już chłodniejsze powietrze niż to, które mamy w kraju aktualnie, zatem druga połowa tygodnia z wyraźnie niższymi temperaturami.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (15/16 września 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Ukrainy, w bardzo ciepłym powietrzu zwrotnikowym. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Nad ranem silne zamglenia ograniczające widzialność do 2000 metrów. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, nad ranem przejściowo pogarszająca się do słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia (16 września 2020) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Ukrainy. Będziemy w gorącej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność rano umiarkowana, potem dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (16/17 września 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Finlandii nad Rosję, a nad ranem z północy na południe przemieści się linia zbieżności. Będziemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie się wahać.

W czwartek w ciągu dnia (17 września 2020) znajdziemy się pod wpływem niżu znad Rosji, a z północy na południe szybko przewędruje związany z nim chłodny front atmosferyczny. Początkowo będziemy w wilgotnym powietrzu polarno-morskim ciepłym, jednak po południu z północy napływać zacznie chłodne i suche powietrze arktyczne stare. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C, wystąpi przed południem. Wiatr rano słaby, potem umiarkowany i porywisty, zachodni skręcający na północny. Widzialność umiarkowana i dobra, pod wieczór bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, przez cały dzień będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021