KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

45-latek z dolnośląskiego okradał mieszkańców Krosna

45-latek z dolnośląskiego okradał mieszkańców Krosna Fot. materiały Policji

Policjanci zatrzymali 45-latka, podejrzanego o serię kradzieży na terenie Krosna i Łężan. Mężczyzna kradł rowery, sprzęt elektroniczny, dokumenty, pieniądze, a także usiłował ukraść dwa samochody. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

REKLAMA


8 marca policjanci otrzymali zgłoszenia o serii kradzieży na osiedlu domów jednorodzinnych przy ul. Żniwnej w Krośnie. Łupem przestępcy padły dwa rowery oraz sprzęt elektroniczny, pieniądze i dokumenty pozostawione we wnętrzu samochodów zaparkowanych na przydomowych podjazdach. Sprawca usiłował także ukraść Toyotę i Alfę Romeo, jednak nie udało mu się sforsować ich zabezpieczeń.

- Policjanci ustalili rysopis sprawcy i szczegółowo sprawdzali okolicę w jego poszukiwaniu. Podczas przejazdu ulicą Potockiego w Łężanach uwagę patrolu dzielnicowych zwrócił mężczyzna, który na widok radiowozu rzucił się do ucieczki. Po kilkuset metrowym pieszym pościgu, mężczyzna został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim skradzione dokumenty i karty bankomatowe - informuje asp. szt. Paweł Buczyński, rzecznik krośnieńskiej Policji.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 45-letniemu mieszkańcowi województwa dolnośląskiego 7 zarzutów dotyczących między innymi kradzieży oraz usiłowań kradzieży z włamaniem.

- Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów, część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać - dodaje Paweł Buczyński.

Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu 45-latek trafił na trzy miesiące do aresztu. W sprawie trwa postępowanie.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?