KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Blisko 4 kg narkotyków u 28-letniego Krośnianina. Mężczyzna odpowie przed sądem

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Policjanci wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy zatrzymali 28-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. W czasie prowadzonych czynności zabezpieczono kilka kilogramów zabronionych substancji, m.in. amfetaminę, marihuanę, haszysz oraz blisko 6 tysięcy tabletek ecstasy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

REKLAMA


Krośnieńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pracowali nad sprawą mężczyzny, który podejrzewany był o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Z policyjnych ustaleń wynikało, że 28-latek może ukrywać zabronione substancje na terenie jednej z prywatnych posesji w Krośnie.

- Pracujący nad sprawą funkcjonariusze wytypowali lokalizację, gdzie mogą być składowane narkotyki. W trakcie dojazdu na realizację przeszukania, policjanci zauważyli wyjeżdżający z posesji samochód, za kierownicą którego siedział podejrzewany mężczyzna. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nakazując kierującemu zatrzymanie się, jednak ten gwałtownie przyspieszył i podjął próbę ucieczki - informuje asp. szt. Paweł Buczyński.

Po podjętym pościgu mężczyzna został zatrzymany. - Mężczyzna posiadał przy sobie kokainę. Wraz z zatrzymanym funkcjonariusze wrócili na teren wytypowanej posesji, gdzie w jego obecności odbyło się przeszukanie. Wówczas mężczyzna znieważył funkcjonariuszy, groził im i zmuszał do odstąpienia od czynności służbowych - informuje asp. szt. Paweł Buczyński.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie około 4 kilogramy narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany, kokainy, haszyszu, blisko 6 tys. tabletek ectasy oraz urządzenia służące do porcjowania zabronionych substancji.      

28-letni mieszkaniec Krosna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za znieważenie funkcjonariuszy i ucieczkę przed Policją. Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  • autor: (kmp), (red.)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?