KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Policjanci w 5 minut zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. archiwum KMP Krosno

16 lipca na drogach powiatu krośnieńscy, policjanci realizowali działania "Trzeźwość". Skontrolowano ponad 1000 kierowców, ujawniając 5, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę samochodu, mimo wypitego wcześniej alkoholu.

REKLAMA


Pomimo telewizyjnych kampanii oraz dramatycznych relacji z miejsc tragicznych w skutkach wypadków drogowych, wciąż znajdują się amatorzy jazdy "na podwójnym gazie". Potwierdzają to wyniki coraz częściej organizowanych działań, które wymierzone są w nietrzeźwych kierujących.

16 lipca rano policjanci z krośnieńskiej "drogówki" realizowali działania "Trzeźwość". W ramach prowadzonej akcji ujawnili 2 kierujących w stanie po użyciu alkoholu oraz 3 osoby, które kierowały pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Na przestrzeni zaledwie 5 minut, na ul. Trzecieskiego w Jedliczu funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierowców. Badanie jednego z nich, 40-letniego kierowcy opla, wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Dwaj pozostali odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Pijani kierujący stanowią realne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, dlatego też apelujemy o odpowiedzialność i rozwagę. Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie obniża poziom koncentracji i refleks, co może skutkować tragicznymi konsekwencjami.

  • autor: red., kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?