KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Nożownik trafi na oddział zamknięty

Nożownik trafi na oddział zamknięty Fot. KrosnoCity.pl

Sąd rejonowy w Krośnie przyjął wniosek prokuratury o umorzenie postępowania i zastosowanie wobec 35-letniego mężczyzny środków zabezpieczających, tj. umieszczenia go na oddziale zamkniętym. Do zdarzenia doszło w czerwcu ubiegłego roku, kiedy to mężczyzna zaatakował kierowcę busa nożem zadając mu kilka ciosów.

REKLAMA


Czerwcowy wieczór na krośnieńskim dworcu przebiegał spokojnie do czasu, kiedy pojawił się na nim bus relacji Kraków-Krosno, jednego z prywatnych przewoźników.

O zdarzeniu pisaliśmy tutaj: Atak nożownika na dworcu w Krośnie. Trwa obława

Po opuszczeniu przez pasażerów pojazdu, kierowca zauważył śpiącego na tylnych siedzeniach mężczyznę. Podczas próby obudzenia go, kierowca został zaatakowany nożem, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Kierujący pojazdem odniósł ciężkie obrażenia, przeżył dzięki pomocy dziewczyn, uczennic szkoły Naftówka, która do przyjazdu ekipy medycznej tamowały krwotok z ran 59-latka.

Pomimo obławy policyjnej sprawcę udało się zatrzymać dopiero po kilku dniach.

Skierowanie go na pojedyncze badanie nie dało jasnej odpowiedzi, przez co mężczyzna trafił pod obserwację psychologiczną, ta z kolei wykazała, iż w trakcie popełnienia przestępstwa był niepoczytalny.

W związku z powyższym prokuratura złożyła wniosek o umorzenie postępowania i umieszczenie go na oddziale zamkniętym, pomimo, że wcześniej usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Jednak w ocenie sądu najistotniejszą rolę odgrywała poczytalność oskarżonego.

  • autor: jd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?