KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

30-latek usłyszał zarzuty oszustwa

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

30-letni mężczyzna wyłudzał pożyczki na pokrycie kosztów prowadzenia swojej działalności gospodarczej. Reprezentował on spółki z branży reklamowej, które zostały stworzone do prowadzenia fikcyjnej, nielegalnej działalności. Na trop nieuczciwego przedsiębiorcy wpadli krośnieńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą.

REKLAMA


Jak informuje krośnieńska Policja, funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą lokalnej komendy pracowali nad sprawą wyłudzeń niskoprocentowych kredytów przyznawanych lokalnym przedsiębiorcom ze środków Funduszu Pracy. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na działalność kilku spółek z branży reklamowej, które reprezentowane były przez 30-letniego mężczyznę.

- Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że mężczyzna może być odpowiedzialny za serię wyłudzeń pożyczek przyznawanych mikroprzedsiębiorcom na pokrycie kosztów prowadzenia przez nich działalności gospodarczej. Funkcjonariusze odkryli, że nieuczciwy przedsiębiorca wprowadzał w błąd urzędników, co do aktualnego statusu reprezentowanych przez siebie spółek, ich adresów oraz numerów identyfikacji podatkowej - mówi asp. szt. Paweł Buczyński, rzecznik KMP Krosno.

Sprawcą nielegalnego procederu okazał się 30-latkek. Mężczyźnie udało się w ten sposób wyłudzić 10 tys. złotych, jednak finalna kwota dotacji, o które wnioskował wynosiła kilkadziesiąt tysięcy złotych. - Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty oszustwa oraz usiłowania oszustwa. Podejrzany był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności - dodaje asp. szt. Paweł Buczyński.

  • autor: red., kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?