Logo
Wydrukuj tę stronę

Zarzut szpiegostwa na rzecz rosyjskiego wywiadu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Służby Specjalne RP

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie wspólnie z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi śledztwo w sprawie szpiegostwa na rzecz rosyjskiego wywiadu. W toku postępowania zatrzymano mężczyznę, który usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Mężczyznę zatrzymano w pokoju hotelowym na terenie Przemyśla.

REKLAMA


Usłyszał prokuratorskie zarzuty

Prokurator Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie przedstawił zatrzymanemu zarzut szpiegostwa na rzecz służb specjalnych Federacji Rosyjskiej (GRU) przeciwko interesom Rzeczpospolitej Polskiej kwalifikowany z art. 130 § 1 kk.

Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Z ustaleń postępowania wynika, że podejrzany prowadził działalność szpiegowską na terenie Warszawy, Przemyśla, Medyki oraz innych miast Rzeczypospolitej jak również na terenie Ukrainy i innych państw.

Trafił do aresztu

Na wniosek prokuratora Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę ucieczki oraz matactwa, Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  • autor: / źródło: Prokuratura Krajowa
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021