KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kierował osobówką mająć ponad 3 promile alkoholu w organizmie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 47-latek kierujący Citroenem w Zręcinie. Nietrzeźwy mężczyzna został ujęty przez świadka, który uniemożliwił mu kontynuowanie jazdy i powiadomił Policję.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło 7 września około godz. 20, na ul. Łukasiewicza w Zręcinie. Jak informuje krośnieńska Policja, kierujący Citroenem podróżując w kierunku Dukli, miał trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenie u jadącego za nim zgłaszającego.

- W chwili, gdy kierujący zatrzymał swój samochód na parkingu w rejonie Domu Ludowego w Zręcinie, zgłaszający podszedł do niego i przez odsuniętą szybę, wyciągnął kluczyk ze stacyjki Citroena, skutecznie uniemożliwiając kontynuowanie podróży - mówi podkomisarz Paweł Buczyński, oficer prasowy KMP Krosno.

Kierujący Citroenem to 47-letni mieszkaniec gminy Jedlicze. - Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności - dodaje podkomisarz Paweł Buczyński.

- Dzięki zdecydowanej postawie zgłaszającego, udało się uniknąć potencjalnej tragedii drogowej z udziałem pijanego kierującego. Dlatego też ponawiamy apel o trzeźwość, rozsądek i odpowiedzialne zachowania na drodze - mówi rzecznik Policji.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?