Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Odpowiedzą za kradzież paliwa

altDwaj mężczyźni, trudniący się kradzieżą paliwa z samochodów i maszyn budowlanych, do czasu rozprawy pozostaną pod policyjnym dozorem. Włamywali się przede wszystkim do pojazdów, pozostawionych bez dozoru na budowach lub w miejscach robót drogowych. Od października ubiegłego roku, podejrzani ukradli blisko 1 000 litrów oleju napędowego. Jego część sprzedali współpracującym z nimi paserom.

REKLAMAW nocy policjanci zatrzymali w Krośnie do standardowej kontroli skodę octavię, którą jechało dwóch młodych mężczyzn. Podczas sprawdzania przewożonego ładunku, w bagażniku auta funkcjonariusze ujawnili kilka plastikowych kanistrów, gumowe węże i metalowy łom. Wygląd tych przedmiotów jednoznacznie wskazywał, że mogły być wykorzystywane do kradzieży paliwa z samochodów.
 
Już po chwili rozmowy 31-letni kierowca, mieszkaniec gminy Iwonicz-Zdrój i 20-letni pasażer, mieszkaniec gminy Jaśliska przyznali, że istotnie przyjechali do Krosna aby ukraść olej napędowy. Do chwili zatrzymania nie zdołali jednak znaleźć zaparkowanego w ustronnym miejscu i odpowiedniego dla ich planów pojazdu. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.
 
Podczas dalszych czynności, policjanci z komisariatu w Rymanowie ustalili, że zatrzymani działalność przestępczą rozpoczęli pod koniec października ubiegłego roku. Od tego czasu okradli lub usiłowali okraść ponad 20 ciężarówek i maszyn budowlanych. Wybierali głównie pojazdy pozostawione na uboczu i bez dozoru, przede wszystkim na budowach lub w miejscach robót drogowych. Po pokonaniu zabezpieczeń baków, spuszczali z nich olej napędowy, wykorzystując do tego celu gumowe węże. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że obaj podejrzani ukradli łącznie blisko 1 000 litrów paliwa. Znaczną jego część sprzedali dwóm paserom, mieszkającym w gminie Rymanów.
 
Do czasu rozprawy 31-latek i 20-latek pozostaną pod dozorem Policji. Za kradzieże z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Mężczyźni, którzy kupowali kradzione paliwo odpowiedzą z kolei za paserstwo. Za ten czyn grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

kmp

  • autor: kmp

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj