KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

20-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie

20-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie Fot. materiały KMP Krosno

20-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a jego jednoślad nie był zarejestrowany i ubezpieczony. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

REKLAMA


9 sierpnia policjanci z wydziału krośnieńskiej drogówki prowadzili działania na odcinku drogi wojewódzkiej nr 897 w rejonie miejscowości Jaśliska.

- Około godz. 19, funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżający z przeciwka motocykl typu cross, który nie posiadał obowiązkowego oświetlenia oraz tablicy rejestracyjnej. Policjanci podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego, który ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać - mówi podkomisarz Paweł Buczyński, rzecznik prasowy krośnieńskiej Policji.

- Kierujący motocyklem, podczas ucieczki, popełniał szereg wykroczeń, m.in. przekraczał dopuszczalną prędkość, pędząc około 140 km/h w terenie zabudowanym. Doświadczona para policyjnych motocyklistów, chcąc przerwać brawurową jazdę uciekającego, skutecznie go blokowała, redukując prędkość i uniemożliwiając ponowne rozpędzenie się kierującego crossem. Desperacka próba wyprzedzenia patrolu nieutwardzonym poboczem, doprowadziła do kolizji z policyjnym motocyklem i upadkiem uciekającego oraz podróżującej z nim osoby - dodaje podkomisarz.

- Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Jaśliska. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a jego pojazd nie był zarejestrowany i ubezpieczony. W wyniku upadku, kierujący oraz podróżująca z nim 18-latka, nie doznali poważnych obrażeń - mówi rzecznik prasowy Policji.

Motocyklista odpowie przed sądem za wszystkie popełnione przez siebie wykroczenia oraz za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?