KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Włamywał się do niezamieszkanych budynków

altPolicjanci z komisariatu w Dukli przerwali przestępczą działalność młodego mieszkańca tej gminy. Nastolatek upodobał sobie niezamieszkane budynki w swojej rodzinnej miejscowości. Kradł głównie narzędzia elektryczne, które potem sprzedawał w Krośnie. Na początku marca, Policja została powiadomiona o włamaniach do niezamieszkanych budynków, w jednej z miejscowości w gminie Dukla. Z remontowanego domu oraz domku letniskowego, skradziono narzędzia elektryczne o wartości kilkuset złotych.

REKLAMA


Prowadzący postępowanie w tej sprawie policjanci z komisariatu w Dukli szybko ustalili, że obydwa włamania są dziełem 17-letniego mieszkańca tej samej miejscowości. Przesłuchany nastolatek przyznał się do popełnienia tych przestępstw i wyjaśnił, że skradzione przedmioty sprzedał na terenie Krosna. Podczas dalszych czynności okazało się, że 17-latek usiłował jeszcze włamać się do budynku w Miejscu Piastowym oraz ukradł akumulator z ciągnika rolniczego. Akumulator został odzyskany i zwrócony pokrzywdzonemu.
 
Za kradzieże z włamaniem nastolatkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Aktualnie policjanci sprawdzają, czy podejrzany nie popełnił innych, podobnych przestępstw.

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?