KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /var/www/clients/client3/web4/web/images/stories/wiadomosci/2010/03.17/b
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/wiadomosci/2010/03.17/b

Nielegalna dystrybucja alkoholu

altW małej, przygranicznej miejscowości w powiecie krośnieńskim strażnicy graniczni z naszej placówki w Barwinku i z wydziału zabezpieczenia działań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili skład z ogromnymi ilościami alkoholu, przygotowywanego do nielegalnego rozprowadzania.

REKLAMA


 W wyniku przeszukań w dwóch domostwach, zajmowanych przez spokrewnione osoby, dwóch szwagrów, ujawniono:

- 438 pojemników o pojemności 5 litrów ze spirytusem;
- 77 butelek spirytusu ze sfałszowanymi etykietami znanej firmy prowadzącej dystrybucję spirytusu;
- 32 butelki spirytusu bez etykiet;
- 460 pustych butelek przeznaczonych do zapełnienia nielegalnie rozlewanym alkoholem;
- 4 tysiące po 100 sztuk i w innym miejscu jeszcze 2 tysiące sztuk papierosów z przemytu z Ukrainy.

alt

Zatrzymaliśmy obu sprawców, szwagrów, którzy zajmowali się procederem nielegalnego handlu alkoholem. Ten alkohol był przetwarzany poprzez prymitywnie przeprowadzane oczyszczanie płynu do skrapiania szyb samochodowych i rozlewany do używanych, tylko obmytych butelek. Następnie jako gatunkowy spirytus był pokątnie odsprzedawany wśród znajomych i rozprowadzany przez pośredników, po tylko trochę niższych cenach niż obowiązujące w sklepach monopolowych. W sumie zatrzymaliśmy aż 2 tysiące 250 litrów nielegalnie oczyszczonego spirytusu i 6 tysięcy 100 papierosów z przemytu. - powiedział Ppłk SG Jan Grochowski, komendant placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Barwinku.

Obaj szwagrowie dorobili się na tym procederze niezłych pieniędzy, bo są  zatrudnieni w zakładach pracy, w których pracują tylko dla zachowania pozorów, a wystawne domy wybudowali najprawdopodobniej z nielegalnie pozyskiwanych pieniędzy z działalności przestępczej. Skalę kar finansowych, którymi obaj zostaną ukarani, ustali oczywiście sąd. Ich status majątkowy na pewno będzie brany pod uwagę.
- dodaje Ppłk SG Jan Grochowski.

Sprawa jest rozwojowa, przewidziane są kolejne zatrzymania. Dalsze działania w tej sprawie prowadzi policja.

alt

Po raz kolejny przestrzegamy przed kupowaniem alkoholu z nieznanego źródła, bo najczęściej taki alkohol pochodzi z nielegalnych wytwórni i rozlewni, w których przerób alkoholu odbywa się w skandalicznych warunkach, a często jest to alkohol skażony, poddany tylko prymitywnemu oczyszczaniu przeprowadzanemu w warunkach domowych. - mówi Mjr SG Marek Jarosiński, rzecznik komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

{gallery}wiadomosci/2010/03.17/b{/gallery}

Kilka lat temu zatrzymaliśmy fałszerza alkoholi, który używał do wytrącania spirytusu z płynu do mycia szyb żrącego preparatu chemicznego, służącego do udrażniania rur kanalizacyjnych. A do barwienia alkoholu na kolor „koniaku” często służą pasty do butów lub farby bejcowe. Aż strach pomyśleć, jakie reakcje chemiczne zachodzą w organizmie po wypiciu czegoś takiego. Zejście śmiertelne też nie jest wykluczone. - nadmienia Mjr SG Marek Jarosiński.

SG

  • autor: SG

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?