Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

37 pilarek ze sfałszowanymi znakami towarowymi

alt(29 marca 2010)  Funkcjonariusze placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Barwinku otrzymali zgłoszenia od osób, które były nagabywane przez cudzoziemców, nachalnie oferujących do sprzedaży pilarki spalinowe, jak się okazało tzw. podróbki.

REKLAMAKpt. SG Józef Burchała, zastępca komendanta placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Barwinku: Strażnicy graniczni z naszej placówki wylegitymowali w miejscowości Dukla aż 17 obywateli Rumunii narodowości romskiej, którzy podróżowali czterema samochodami i stwierdzili, że oferowali oni do sprzedaży kilkadziesiąt pilarek spalinowych, tzw. podróbek. Doliczyliśmy się ich 37 sztuk, część jeszcze bez sfałszowanych oznaczeń, które były przewożone w oddzielnym opakowaniu i miały być doklejane przed sprzedażą. Choć trzeba dodać, że zainteresowanie wśród okolicznych mieszkańców było znikome, bo trzeba chyba być bardzo naiwnym, żeby dać się naciąć na taki zakup.

alt

Narzędzia i sfałszowane znaki towarowe znanej firmy z branży elektrotechnicznej zostały zabezpieczone, a trzech cudzoziemców, którzy się przyznali do posiadania nielegalnego towaru zostało zatrzymanych. Wszczęte zostały wobec nich postępowania z art. 305 pkt. 1 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 roku Prawo własności przemysłowej w sprawie naruszania prawa własności przemysłowej firm, których oznaczenia zostały wykorzystane w celu wprowadzenia w błąd potencjalnych klientów.

Art. 305 Ustawy prawo własności przemysłowej:
1. Kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym lub oznaczone takim znakiem towary wprowadza do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. W wypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.
 

SG

  • autor: SG

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj