KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ukradli flagi państwowe

altW sobotnią noc skradzione zostały trzy flagi, wywieszone na znak żałoby narodowej przy Pomniku Ofiar Systemów Totalitarnych w Rymanowie. Po kilku godzinach od przyjęcia zgłoszenia, policjanci ustalili odpowiedzialnych za ten czyn i odzyskali flagi. Sprawcami okazali się trzej młodzi ludzie, którzy nie potrafili wytłumaczyć powodów swojego zachowania.

REKLAMA


Wczoraj rano policjanci z komisariatu w Rymanowie zostali powiadomieni o kradzieży trzech flag Rzeczypospolitej Polskiej, które na czas żałoby narodowej wywieszone zostały w rynku, przy Pomniku Ofiar Systemów Totalitarnych. Jedna ze skradzionych flag z godłem Polski, znajdowała się na maszcie, a dwie mniejsze umieszczone były na stojaku, ustawionym obok pomnika.
 
Kilka godzin po przyjęciu zgłoszenia policjanci z Rymanowa ustalili, że sprawcami jest troje młodych mieszkańców tej gminy, 19-letnia kobieta oraz mężczyźni w wieku 19 i 20 lat. Wszystkie trzy flagi, funkcjonariusze znaleźli ukryte w miejscu zamieszkania 19-latka. Żadna z nich nie była uszkodzona.
 
Podczas przesłuchania podejrzanym postawiono zarzut bezprawnego usunięcia flagi państwowej, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Wszyscy przyznali się do popełnienia tego przestępstwa, ale nie potrafili wyjaśnić motywów swojego postępowania. Twierdzą, że byli wówczas pod wpływem alkoholu.
 
Wszyscy podejrzani dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy ograniczenia wolności, polegającego na wykonaniu nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Zobowiązali się także do pokrycia wszystkich kosztów i opłat postępowania.

kmp

  • autor: kmp

1 komentarz

  • GoG

    dajcie spokój... chcieli mieć u siebie flagę w domu, żeby wywiesić na święta majowe czy coś... to nawet za to ukarano młodzież.... a na moje oko, to bezpodstawnie ich skazano, bo co jak co, ale flaga państwowa, to mnie uczono w przedszkolu, że Polska ma dwu kolorową - pas biały i czerwony.... no, ... chyba ze mamy od niedawna nową flagę państwową...

    Zgłoś nadużycie GoG środa, 21, kwiecień 2010 21:00 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?