Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Kradzież wojownika z gry internetowej

Wojownik z całym ekwipunkiem padł łupem cyberprzestępcy, który włamał się na konto uczestnika gry internetowej. Chociaż sama postać była wirtualna, za jej wyposażenie gracz musiał płacić prawdziwymi pieniędzmi. Realne i bardzo poważne są tym samym jego straty.

REKLAMA
Kilka dni temu mieszkaniec Krosna powiadomił Policję o przestępstwie, którego ofiarą padł jego 16-letni syn. Chłopiec był uczestnikiem jednej z internetowych gier. Podczas gry nastolatek musiał dbać o coraz to lepsze uzbrojenie i wyposażenie wojownika, którym kierował. Bez tego nie miał bowiem żadnych szans na pokonanie kolejnych poziomów. Za każdy zakupiony element trzeba było jednak słono płacić, przesyłając pieniądze na wskazane konto. Ostatecznie 16-latek wpłacił na nie 3500 zł.

alt

Kilkanaście dni temu chłopiec zorientował się, że ktoś włamał się na jego pocztę elektroniczną i konto w grze, zmieniając przy tym obydwa hasła. Od znajomych graczy nastolatek dowiedział się, że wyposażenie z jego wojownika zostało później przerzucone na inne postacie. Ustalenia poczynione przez 16-latka wskazują, że włamania najprawdopodobniej dokonano z komputera znajdującego się w Azji.
 
Aktualnie Policja prowadzi postępowanie mające na celu wyjaśnienie szczegółów przestępstwa i ustalenia jego sprawcy.

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj