KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kradzież wojownika z gry internetowej

Wojownik z całym ekwipunkiem padł łupem cyberprzestępcy, który włamał się na konto uczestnika gry internetowej. Chociaż sama postać była wirtualna, za jej wyposażenie gracz musiał płacić prawdziwymi pieniędzmi. Realne i bardzo poważne są tym samym jego straty.

REKLAMAKilka dni temu mieszkaniec Krosna powiadomił Policję o przestępstwie, którego ofiarą padł jego 16-letni syn. Chłopiec był uczestnikiem jednej z internetowych gier. Podczas gry nastolatek musiał dbać o coraz to lepsze uzbrojenie i wyposażenie wojownika, którym kierował. Bez tego nie miał bowiem żadnych szans na pokonanie kolejnych poziomów. Za każdy zakupiony element trzeba było jednak słono płacić, przesyłając pieniądze na wskazane konto. Ostatecznie 16-latek wpłacił na nie 3500 zł.

alt

Kilkanaście dni temu chłopiec zorientował się, że ktoś włamał się na jego pocztę elektroniczną i konto w grze, zmieniając przy tym obydwa hasła. Od znajomych graczy nastolatek dowiedział się, że wyposażenie z jego wojownika zostało później przerzucone na inne postacie. Ustalenia poczynione przez 16-latka wskazują, że włamania najprawdopodobniej dokonano z komputera znajdującego się w Azji.
 
Aktualnie Policja prowadzi postępowanie mające na celu wyjaśnienie szczegółów przestępstwa i ustalenia jego sprawcy.

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?