KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pijany motocyklista zderzył się z samochodem

O ogromnym szczęściu może mówić motocyklista, który wczoraj wieczorem w Targowiskach zderzył się z samochodem osobowym. Najprawdopodobniej przeżył tylko dlatego, że spadł z motocykla, zanim ten uderzył w betonowe ogrodzenie pobliskiej posesji. Badanie wykazało w organizmie rannego ponad 2 promile alkoholu.

REKLAMADo wypadku doszło wczoraj (15.04), około godz. 18.30, na ul. Dębowej w Targowiskach. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący motocyklem yamaha 29-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe, w czasie pokonywania lekkiego zakrętu w prawo, zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w bok jadącego w przeciwnym kierunku mitsubishi carisma.

alt

Motocykl odbił się od auta, przejechał przez chodnik i kilkadziesiąt metrów dalej uderzył w betonowe ogrodzenie posesji, całkowicie niszcząc jeden z jego elementów. Na szczęście 29-latek spadł wcześniej z yamahy, co najprawdopodobniej ocaliło mu życie. Wstępne badania wykazały u niego złamanie nogi i uraz głowy. Jadący mitsubishi dwaj mieszkańcy powiatu krośnieńskiego nie doznali żadnych obrażeń.
 
Zanim ranny motocyklista trafił do szpitala, policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości, stwierdzając w organizmie 29-latka około 2,2 promila alkoholu. Tym samym, za kierowanie motocyklem będąc w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 10 lat.
 
Badanie kierowcy samochodu wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy.
Wyjaśnieniem szczegółów wypadku zajmują się aktualnie policjanci z komisariatu w Rymanowie.

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?