KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Okradali Golfy

Policja zatrzymała dwóch młodych krośnian ponieważ okradziony mężczyzna rozpoznał w ich aucie swoje, charakterystyczne lampy. Okazało się, że to tylko czubek góry lodowej. Mężczyźni przyznali się, że okradli ponad 30 samochodów, w tym z jednego odkręcili koła. Niektóre skradzione elementy montowali w golfie włamywacza.

REKLAMA


Rozpoznał lampy
W ubiegły czwartek około południa, Policja została powiadomiona o dwóch mężczyznach poruszających się volkswagenem golfem. Tylne lampy samochodu skradziono kilka dni temu na terenie Krosna. Właściciel, który rozpoznał lampy po ich cechach charakterystycznych, pojechał za golfem i wskazał policji jego miejsce postoju.

alt

Policjanci zastali samochód i obydwu mężczyzn przy ul. Zręcińskiej w Krośnie. Okazało się, że są to dwaj krośnianie w wieku 19 i 21 lat, a golf należy do młodszego z nich. Ponieważ podczas dalszych czynności ustalono, że w samochodzie zamontowane są nie tylko skradzione lampy, ale również kierownica i radioodtwarzacz, golf trafił na policyjny parking, a obaj krośnianie do aresztu.

Przyznali się do 31 włamań i kradzieży
Ostatecznie mężczyźni przyznali się do 31 włamań i kradzieży. Młodzi przestępcy szczególnie upodobali sobie parkujące na terenie Krosna volkswageny. Okradli aż 29 aut tej marki, w tym 19 golfów.

Kradli nawet kierunkowskazy
Kradli przede wszystkim radioodtwarzacze, głośniki i wzmacniacze, chociaż nie gardzili także kierunkowskazami, lampami, paliwem i drobnymi elementami wyposażenia. Wśród tych ostatnich znalazła się m.in. zamontowana w samochodzie 19-latka kierownica.

Odkręcili koła
Jeden z pokrzywdzonych właścicieli golfa miał mniej szczęścia. Złodzieje ukradli również 4 kompletne koła z aluminiowymi felgami, przystosowane do vw golfa. Odkręcili je w nocy ze stojącego samochodu. Nawet niczym go nie podparli, na szczęście wygląda na to, że nie spowodowali swoim działaniem uszkodzeń podwozia. Szacunkowa wysokość wszystkich wyrządzonych przez nich szkód sięga 20 tys. zł.
 
Część skradzionych przedmiotów policjanci odzyskali, jednak osobom, które kupowały je od włamywaczy może grozić zarzut paserstwa.
 
Za kradzieże z włamaniem, podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Do chwili rozprawy obaj krośnianie pozostaną pod dozorem Policji.

kmp, pd

  • autor: kmp, pd

1 komentarz

  • Misha

    Chamstwo i głupota. Żeby kraść w Krośnie i montować części do samochodu, którym się jeździ po tym samym mieście?

    Zgłoś nadużycie Misha poniedziałek, 08, sierpień 2011 20:30 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?