KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zderzenie toyoty z citroenem

Trzy osoby doznały niegroźnych obrażeń po zderzeniu się toyoty celica i citroena nemo na drodze krajowej nr 28 w Potoku. Policjanci ustalili, że wszyscy jadący toyotą byli pod wpływem alkoholu. Przed blisko dwie godziny ruch w miejscu wypadku odbywał się wahadłowo.

REKLAMA


Do zdarzenia doszło wczoraj (12.09.2011), kilkanaście minut po godz. 14. Jak wstępnie ustalili policjanci, 24-letni mieszkaniec gminy Jedlicze, jadący toyotą celica w kierunku Jasła, rozpoczął wyprzedzanie znajdujących się przed nim samochodów. Podczas tego manewru toyota uderzyła w bok ciotroena nemo, skręcającego w lewo, w drogę dojazdową do pobliskiej posesji. Za jego kierownicą siedział 36-letni mieszkaniec Krosna. Obydwa auta wpadły do rowu, a citroen przewrócił się na dach.

alt

W wypadku ranni zostali kierowcy obydwu samochodów oraz jeden z trzech pasażerów toyoty. Mężczyźni trafili do szpitala, ale ponieważ badania nie wykazały u nich poważniejszych obrażeń, wszyscy zostali zwolnieni do domów.
 
Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady wypadku oraz standardowo sprawdzili stan trzeźwości jego uczestników. Okazało się, że wszyscy czterej mężczyźni jadący toyotą byli pod wpływem alkoholu. W organizmie kierowcy auta stwierdzono niecałe 0,3 promila, zaś w organizmach pasażerów od ponad 1,4 promila do blisko 2,5 promila tej substancji. Kierowca citroena był trzeźwy.
 
Tym samym 24-latek odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Za to wykroczenie mężczyźnie grozi kara aresztu lub grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Jego prawo jazdy policjanci zatrzymali bezpośrednio po wypadku.
 
Aktualnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie szczegółów zdarzenia oraz ustalenie zakresu odpowiedzialności obydwu kierowców.

kmp

  • autor: kmp

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?