KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zatankował 150 litrów oleju napędowego z baku innego pojazdu

Za kradzież odpowie mężczyzna, który uzupełnił zbiornik scanii olejem napędowym, spuszczonym z baku innego pojazdu. Po zakończeniu „tankowania” sprawca poszedł spać do kabiny ciężarówki. Tam został zatrzymany przez policjantów.

REKLAMAW minioną niedzielę (25.09.2011), kilkanaście minut po godz. 23:00, Policja została powiadomiona o możliwości kradzieży oleju napędowego z ciężarowej scanii, stojącej na parkingu w rejonie ul. Podkarpackiej w Krośnie. Popełnienie przestępstwa sugerowała bowiem rozległa plama substancji ropopochodnej, znajdująca się pod zbiornikiem paliwa samochodu. Po konsultacji z właścicielem auta oraz kierowcą, który wrócił nim z trasy policjanci ustalili, że z baku zniknęło około 150 litrów oleju napędowego.
 
Jak się szybko okazało, ślady działalności złodzieja urywały się na tym samym parkingu, przy stojącej niedaleko ciężarówce tej samej marki. Pod samochodem funkcjonariusze ujawnili sporą plamę paliwa, zaś na skrzyni ładunkowej plastikowy pojemnik i gumowy wąż, wydzielające silny, charakterystyczny zapach.
 
W kabinie scanii spał pijany, 40-letni mieszkaniec Mikołowa, który po krótkiej rozmowie przyznał się do kradzieży. Mężczyzna przyjechał do Krosna wraz z dwoma kolegami, którzy jednak na miejsce noclegu wybrali pobliski motel.
 
Dalszą część nocy oraz poniedziałek i część wtorku, 40-latek spędził już w policyjnym areszcie. Ponieważ zbiornik paliwa nie był zamykany na klucz, ani nie miał dodatkowego zabezpieczenia, podejrzanemu przedstawiono zarzut kradzieży, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?