Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Po dzieci przyjechał niesprawny autobus

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny autobusu, który miał zabrać przedszkolaki na wycieczkę do Krosna. Podczas kontroli w pojeździe stwierdzono usterkę w układzie hamulcowym. To pierwszy taki przypadek w tym roku szkolnym.

REKLAMAWczoraj rano (środa, 5 października 2011), na prośbę pracowników przedszkola w Krościenku Wyżnym, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrolę autobusu, którym dzieci z tej placówki miały jechać na wycieczkę do Krosna. Jak się okazało, przezorność opiekunów być może pozwoliła uniknąć poważnych konsekwencji.

alt

Podczas sprawdzania stanu technicznego mana, należącego do krośnieńskiej firmy transportowej, funkcjonariusze ujawnili bowiem nieszczelność w układzie pneumatycznym hamulców. Z tego powodu policjanci nie dopuścili pojazdu do jazdy z dziećmi oraz zatrzymali jego dowód rejestracyjny.
 
Kilka godzin później, kierowca przedstawił zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym, potwierdzającym usunięcie defektu i odebrał zatrzymany dokument.
 
Od początku września, to pierwszy przypadek ujawnienia usterki w autobusie, który miał służyć jako środek do transportu dzieci. W tym czasie funkcjonariusze skontrolowali łącznie 14 pojazdów, odpowiadając na każdą prośbę ze strony organizatorów takich wyjazdów. Przypominamy, że w takich przypadkach warto skontaktować się z Policją kilka dni wcześniej, co pozwoli na odpowiednie zaplanowanie służby.

kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj