KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zatrzymany po 6 latach poszukiwań

Do policyjnego aresztu trafił 41-latek, który przez ponad 6 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym, jako podejrzany o uchylanie się od płacenia alimentów na utrzymanie swojej córki. Wczoraj został zatrzymany przez będących już po służbie policjantów.

REKLAMA


 Wczoraj (niedziela, 23 października 2011), po godz. 21:00 wracający do domów po zakończonej służbie dwaj krośnieńscy policjanci zostali powiadomieni, że na terenie Świerzowej Polskiej przebywa mężczyzna, który najprawdopodobniej od dawna jest poszukiwany. Poświęcając swój wolny czas, funkcjonariusze zdecydowali się sprawdzić tę informację i chwilę potem wylegitymowali osobę o podanym rysopisie. Okazało się, że jest to 41-latek, nie mający aktualnie stałego miejsca zameldowania w kraju.

alt

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie informatycznym policjanci ustalili, że mężczyzna mieszkał poprzednio na terenie gminy Dukla i od marca 2006r. jest poszukiwany na podstawie listu gończego, wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie. Przeciwko 41-latkowi wszczęto bowiem dochodzenie o przestępstwo uporczywego uchylania się od płacenia alimentów, zasądzonych przez sąd na rzecz jego małoletniej córki. Kilka lat temu mężczyzna najprawdopodobniej wyjechał za granicę i dlatego nie zdołano wykonać żadnych czynności procesowych z jego udziałem.
 
Teraz podejrzany trafi na dwa tygodnie do aresztu śledczego, co pozwoli na jego przesłuchanie i zakończenie prowadzonego postępowania.
Za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, kodeks karny przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

kmp

  • autor: kmp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?