KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

2 listopada - wypadki

W szpitalu zmarła 83-letnia kobieta, potrącona przez samochód osobowy w Korczynie. To jeden z trzech wypadków, do których doszło wczoraj (2 listopada 2011) na drogach powiatu krośnieńskiego. Aktualnie policjanci pracują nad wyjaśnieniem ich okoliczności.

REKLAMA


Niestety, po kilku bardzo spokojnych  dniach, wczoraj w powiecie krośnieńskim odnotowano aż trzy wypadki drogowe, w których jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne. Ofiara śmiertelna, to 83-letnia mieszkanka Korczyny. Kilka minut po godz. 17, na przebiegającej przez tę miejscowość ul. Krośnieńskiej, kobietę potrącił fiat uno, kierowany przez 63-letniego krośnianina.
 
Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że piesza przechodziła przez jezdnię z lewej strony na prawą względem kierunku jazdy samochodu, który zmierzał w stronę Krosna. Ranna 83-latka została przewieziona do szpitala i tam po kilku godzinach zmarła. Kierowca fiata był trzeźwy.
 
Do pozostałych dwóch wypadków doszło na drogach krajowych.
Kilkanaście minut przed godz. 10, kierujący peugeotem partnerem 41-letni mieszkaniec gminy Korczyna, jadąc w kierunku Sanoka drogą krajową nr 28, w Iwoniczu najechał na tył peugeota 206, który zjechał do osi jezdni, zamierzając skręcić w lewo, na pobliski parking.

alt

W wypadku ranni zostali dwaj pasażerowie 206-tki, mieszkańcy powiatu krośnieńskiego w wieku 54 i 82 lat. Obaj trafili do szpitala ale po badaniach okazało się, że hospitalizacji wymaga tylko starszy z nich.
 
Według relacji kierowcy partnera, bezpośrednio przed wypadkiem został on oślepiony przez znajdujące nisko nad horyzontem słońce. Kierujący obydwoma samochodami mężczyźni byli trzeźwi.
 
Trzeci wypadek miał miejsce kilkanaście minut po godz. 17, na drodze krajowej nr 9 w Równem.
Jak ustalili policjanci, 58-letni obywatel Bośni i Hercegowiny, jadący ciągnikiem siodłowym mercedes z naczepą w kierunku Rzeszowa, potrącił tam 77-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.
 
Z relacji uczestników zdarzenia wynika, że 77-latek przebiegał przez jezdnię poza wyznaczonym przejściem dla pieszych. Na podstawie zamontowanego w ciężarówce tachografu, funkcjonariusze ustalili także, że samochód o blisko 30 km/h przekroczył dopuszczalną na tym odcinku drogi prędkość, wynoszącą 50 km/h.
 
Kierowca mercedesa był trzeźwy, zaś od pieszego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.
 
Dokładne okoliczności i przyczyny wszystkich trzech zdarzeń wyjaśnione zostaną w ramach prowadzonych w tych sprawach postępowań.

kmp

  • autor: kmp

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?