Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Uszkodzili wiatę przystankową

Po krótkim pościgu zatrzymano czterech pijanych mężczyzn, podejrzanych o zdewastowanie wiaty przystankowej przy ul. Grodzkiej w Krośnie. Aktualnie trzeźwieją w policyjnym areszcie i oczekują na przesłuchanie.

REKLAMAWczoraj (niedziela 22.01.2012), kilkanaście minut po godz. 20:00, Policja została powiadomiona o grupie młodych mężczyzn, demolujących przystanek autobusowy przy ul. Grodzkiej w Krośnie. - Skierowani na miejsce policjanci zauważyli cztery osoby, które zaczęły uciekać w kierunku wałów przy Lubatówce. Kilka minut później, wszyscy byli już w rękach funkcjonariuszyinformuje Marek Cecuła, oficer prasowy KMP w Krośnie.

alt

Okazało się, że są to mieszkający w Krośnie trzej 19-latkowie i 22-latek. Wszyscy czterej byli pijani. Przeprowadzone badanie wykazało w ich organizmach od blisko 2 do niemal 3 promili alkoholu.- Najstarszy z mężczyzn oraz jeden z 19-latków mieli przy tym zakrwawione dłoniedodaje rzecznik policji. Ostatecznie wszyscy czterej zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Policjanci sporządzili dokumentację procesową uszkodzonego przystanku, a aktualnie ustalają czy wszyscy zatrzymani brali udział w jego dewastacji oraz wysokość wyrządzonych szkód. Ponieważ wstępnie wiadomo, że przekroczą one 250 zł, za popełnione przestępstwo sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Z powodu wandalizmu: niszczenia przystanków, koszy na śmieci, ławek, znaków drogowych itp. Ponoszone są znaczne straty. Jak wysokie? To trudno oszacować, bo nie wszystkie przypadki dewastacji są zgłaszane policji. W przypadku wielu wiat przystankowych w Krośnie zrezygnowano już ze wstawiania szyb, które zastąpiła blacha. Jednak i blacha niektórym przeszkadza do tego stopnia, ze potrafią ją wyłamać, wyrwać z przystanku.
Tym razem prawdopodobnie udało się ująć sprawców dewastacji.

kmp, pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj